name | autoweek.cz

Auto roku 2012 v ČR zná vítěze kategorií

Auto roku 2012 v ČR zná vítěze kategorií

03.01.2012 | | Aktuality

Anketa Auto roku 2012 v České republice zná po prvním kole vítěze pěti kategorií, z nichž bude zvolen celkový vítěz ankety.

V jednotlivých kategoriích ankety Auto roku 2012 v České republice triumfovaly tyto vozy:

Městské vozy: Škoda Citigo

Nižší střední třída: Ford Focus

Střední a vyšší střední třída: Audi A6

Terénní a velkoprostorové vozy: Range Rover Evoque

Sportovní vozy: Porsche 911 Carrera

O vítězství vozů v jednotlivých kategoriích rozhodla odborná 31členná porota a veřejnost, jejichž hlasy se sečetly. Předseda odborné poroty Petr Hanke k výsledkům řekl: \"Veřejnost se s odbornou porotou při volbě v jednotlivých kategoriích na vítězi shodla ve třech z pěti kategorií, avšak ani ve zbylých dvou nebylo hlasování dramaticky odlišné. Jelikož každý z pěti vítězů je velmi povedený, jsem sám zvědav, kterého z nich odborná porota ve druhém kole zvolí celkovým vítězem letošní ankety Auto roku 2012 v České republice\".

Současně s anketou Auto roku v České republice probíhá již poosmé akce Dodavatel pro Auto roku 2012. Je možno uvést, že každý z uvedených vítězných vozů obsahuje díly od řady tuzemských dodavatelů.

Vítěz 18. ročníku ankety Auto roku 2012 v České republice bude vyhlášen 24. ledna 2012. Anketu vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu ve spolupráci s generálním partnerem, společností Wüstenrot. Do ankety bylo nominováno celkem 41 automobilových novinek.