name | autoweek.cz

Auto roku 2024 v České republice zná finalisty

Auto roku 2024 v České republice zná finalisty

13.12.2023 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

Dva zástupci prémiového segmentu, dva elektromobily a vůz prodávaný výhradně s pohonem všech kol – taková je skladba finálové pětice, která se utká o prestižní titul Auto roku 2024 v České republice.

Odborná porota složená z 20 předních českých motoristických novinářů reprezentujících široké spektrum čtenářů, diváků a posluchačů na základě svých zkušeností z 1. kola jízd letošního jubilejního 30. ročníku ankety Auto roku vybrala pět finalistů. Porota byla ve svém výběru nebývale jednotná a pětice finalistů získala ze 100 možných celých 65 hlasů, v loňském roce to bylo v poměru 50:50.

 

Hned po novém roce se porotci s finalisty ještě jednou svezou v rámci jízd 2. kola a následně vyberou vítěze ankety Auto roku 2024 v České republice, který na pomyslném trůnu vystřídá Hondu Civic e:HEV. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním vyhlášení v Kongresovém centru Praha v úterý 6. února 2024.

 

Finalisté ankety Auto roku 2024 v České republice (v abecedním pořadí)

BMW řady 5

Hyundai Ioniq6

Kia EV9

Mercedes-Benz třídy E

Subaru Crosstrek

 

Nominované vozy

Alfa Romeo Tonale Q4 PHEV, Audi Q8 e-tron, BMW řady 5, Citroen C4 X, Ford Bronco, Honda CR-V, Hyundai Ioniq6, Hyundai Kona Electric, Jeep Avenger, Kia EV9, Lexus LM, Lexus RX, Lexus RZ, Mercedes-Benz třídy E, MG4 Electric, Mitsubishi ASX, Opel Astra ST GSE, Porsche Cayenne, Renault Espace, Subaru Crosstrek, Toyota Prius PHEV