name | autoweek.cz

Automechanika 2022

Automechanika 2022

12.08.2022 | Komerční prezentace | Tiskové zprávy

Mezinárodní trh s náhradními díly pro automobilový průmysl se znovu rozjíždí.

Nejen z důvodu transformace odvětví, nýbrž i kvůli probíhající pandemii, energetické krizi, klimatickým změnám, válce na Ukrajině, nedostatku konkrétních dílů i nedostatku kvalifikovaných pracovníků je důležitější než kdy jindy, aby se letos sešel mezinárodní sektor aftermarketu. Více než 2600 vystavovatelů ze 70 zemí bude od 13. do 17. září ve Frankfurtu nad Mohanem diskutovat o nových technologiích a konceptech pro mobilitu zítřka, které budou mimo jiné představeny v rámci přehlídky „Innovation4Mobility“.

 

Takřka za měsíc se na frankfurtském výstavišti opět otevře veletrh pro mezinárodní návštěvníky. Veletrh, který se zabývá nejnovějšími tématy a trendy, včetně nových technologií pohonu, elektromobility, konektivity, udržitelnosti a rostoucí digitalizace. Olaf Musshoff, ředitel Automechaniky Frankfurt: „Bylo skvělé sledovat odezvu vystavovatelů, kteří mají nyní konečně možnost představit své nejnovější produkty a služby mezinárodnímu průmyslovému publiku. Očekáváme, že zde ve Frankfurtu přivítáme více než 2 600 vystavovatelů ze 70 zemí. To je dalším důkazem, že Automechanika zůstává přední mezinárodní oborovou platformou pro celý trh s náhradními díly pro automobilový průmysl. Žádná jiná akce se jí prostě nevyrovná.“

 

Technologie, řešení a trendy zítřka - Automechanika Innovation Awards

Stejně jako každý rok i letos proběhne vyhlášení cen Innovations Awards. Ocenění za inovace na trhu jasně ilustruje trendy aftermarketu směřující hlavně k chytrým digitálním řešením. Čtrnáctičlenná porota se sešla, aby rozhodla, který ze 133 přihlášených projektů od 99 společností si zaslouží nejvyšší ocenění. Těšit se můžeme například na inovace v kategorii „Workshop & Service solutions“ nebo „Parts & Technology Solutions“.

 

Přihlášené produkty byly hodnoceny na základě následujících kritérií: míra inovace a dokonalosti řešení, nákladová efektivita, přínos pro uživatele, funkčnost a uživatelská přívětivost, tržní potenciál a význam pro trh s náhradními díly, kvalita, trvanlivost a bezpečnost, jakož i jejich přínos k udržitelnosti, energetické účinnosti, ochraně klimatu, ochraně životního prostředí a šetření zdrojů. Vyhlášení vítězů prestižních cen se koná 13. září v 17:00 v hale „Harmonie“ v kongresovém centru.

 

Praktické workshopy s „autodoktory“ ze společnosti Autodoktoren

Celkem jedenáct praktických workshopů konajících se ve spolupráci s uznávanými partnery jsou moderovány „autodoktory“ ze společnosti Autodoktoren. Bezplatné tříhodinové semináře v němčině i angličtině se denně uskuteční v Galerii. Představeny budou nejdůležitější kroky v procesu oprav po nehodě. 

 

Exkluzivní prezentace zejména pro odborníky na užitková vozidla

Letošní ročník budou prvně k vidění prezentace respektovaných společností z odvětví užitkových vozidel.  Očekávána jsou témata související s dílenskou praxí nebo poskytováním servisu, oprav a údržby moderních užitkových vozidel. Cca 15 minut dlouhé přednášky se odehrají v dílenském stanu Truck Competence.

 

Henning Stapelfeldt, Senior Director Aftermarket EMEA, Lumileds Germany GmbH: „Po delším období bez veletrhů se těšíme, že budeme moci v září na veletrhu Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem představit naši rozšířenou nabídku poprodejních služeb pro užitková vozidla všech značek a stáří. Z našeho pohledu jsou bezpečnost provozu, automatizované řízení, elektromobilita a konektivita klíčovými trendy v oboru a my bychom o nich velmi rádi diskutovali s našimi zákazníky a partnery na mezinárodním veletrhu.“

 

Automechanika @Social Media #AMF22

https://www.facebook.com/Automechanika/

https://twitter.com/automechanika

https://www.linkedin.com/showcase/automechanikafrankfurt

https://www.instagram.com/automechanika_official/

Kontakt:

Ing. Anna Roubíková

Official representative of Messe Frankfurt Exhibition GmbH in Czech Republic and Slovakia

Říčanova 19/753

169 00 Prague 6, Czech Republic

Telefon + 420 233 355 246

anna.roubikova@czechrepublic.messefrankfurt.com

https://czechrepublic.messefrankfurt.com/