name | autoweek.cz

Automobilist otevřel obchod v Praze

Automobilist otevřel obchod v Praze

14.02.2022 | Vladimír Rybecký | Auto archív

Slavnostní otevření prvního kamenného obchodu společnosti Automobilist v České republice bylo spojeno se světovou premiérou fine art printu s Ayrtonem Sennou.
Společnost Automobilist, známá svými uměleckými díly oživujícími klíčové okamžiky z historie i současnosti motorsportu, oficiálně otevřela první kamenný obchod v České republice. V obchodním centru Palladium Praha si mohou návštěvníci prohlédnout tištěné produkty, které vznikají ve spolupráci s největšími světovými značkami.
 
Tým kolem Pavla Turka, Jana Rambouska a Petra Milerského při příležitosti otevření obchodu zároveň odhalil i svůj nejnovější fine art print zachycující nejslavnější vítězství legendárního pilota F1 Ayrtona Senny při Velké ceně Portugalska v roce 1985 s vozem JPS Lotus-Renault.
 
Obchod v prvním podzemním podlaží OC Palladium Praha byl oficiálně otevřen za účasti CEO Automobilist Pavla Turka, kreativního ředitele Jana Rambouska, experta na NFT Dominica Rice a dalších zástupů společnosti, která chce jít vstříc svým fanouškům a sběratelům umění v Česku.
 
Již v roce 2021 Automobilist začal provozovat vůbec první kamenný obchod ve velkolepém mnichovském areálu Motorworld. V plánu je expanze i do dalších zemí. Klíčovými trhy jsou pro společnost zejména Velká Británie a USA.
 
„Naše produkty distribuujeme do téměř 80 zemí světa z centrály v pražských Holešovicích. Proto nám přišlo logické, abychom se dostali blíže i k českým zákazníkům díky kamennému obchodu, který bude na dobře dostupném místě v centru hlavního města. Na návštěvníky čeká ochutnávka našich děl a možnost proniknout do unikátního technologie, díky níž díla vznikají,“ říká Pavel Turek, CEO Automobilist.
 
V rámci otevření obchodu byl odhalen nejnovější fine art print – rozměrný obraz, na němž tým špičkových grafiků v čele s Janem Rambouskem pracoval v loňském roce. Za podobnými díly, jimiž Automobilist proslul, se skrývá několik tisíc hodin práce.
 
„Jde o momentku z Velké ceny Portugalska v roce 1985 v Estorilu, kde Brazilec Ayrton Senna získal svůj první a asi nejslavnější triumf v kariéře. Na vizuální zajímavosti dodává obrazu Sennův zlatočerný monopost a velmi hustý déšť, který při závodě panoval. To všechno uvidí návštěvníci na fine artu v nejvyšším možném rozlišení,“ přibližuje dílo Jan Rambousek. Obraz dostal název „Where It All Began“ a je pokračováním kolekce uměleckých plakátů s legendárním Ayrtonem Sennou, která byla představena před Vánoci. Procenta z prodeje putují Sennově nadaci, která se zabývá vzděláváním brazilských dětí a mládeže.
 
Ayrton Senna sám toto své první vítězství ve formuli 1 označoval za nejtěžší vzhledem k hustému dešti, který tehdy v Estorilu panoval. Detaily vozu JPS Lotus-Renault 97T byly upřesněny ve spolupráci s rodinou Chapmanů, které tehdy John Player Special Team Lotus patřil. Zajímavostí obrazu je na okraji stojící McLaren Alaina Prosta, Sennova největšího rivala, který tehdy po hodinách skončil mimo trať.
 
Společnost Automobilist svými uměleckými díly probouzí k životu a v bezkonkurenčním rozlišení zachycuje významné okamžiky z historie i současnosti motoristického sportu. Díla jsou dostupná jak v tištěné verzi, tak jako tzv. NFT, tedy sběratelské tokeny obchodovatelné kryptoměnami. Vizí je v blízké budoucnosti poskytnout globální komunitě unikátní zážitky ze světa motorsportu, online her nebo digitálně-fyzické zážitky, které zprostředkuje systém Web3.
 
Většina děl vzniká díky oficiálním partnerstvím, třeba s automobilovými značkami, k nimž patří Mercedes-Benz, Aston Martin, McLaren nebo Maserati. Automobilist provozuje oficiální Print Store pro seriál F1, vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans a WRC. V roce 2021 společnost prodala 31 000 digitálních a fyzických produktů na 75 trzích světa.