name | autoweek.cz
	Autoshow Praha 2014 před startem
13.09.2014 | Vladimír Rybecký | Aktuality
Už za dva týdny otevře své brány výstava Autoshow Praha 2014, letos jediný celostátní autosalon v České republice. Proběhne ve dnech 25. až 28. září 2014 na holešovickém výstavišti v Průmyslovém paláci a jeho okolí. Pořadatelem je již po 17. společnost Incheba Praha.
Teprve v dubnu se vedení Incheby rozhodlo obnovit Autoshow, a to nejen pro letošní rok ale i do budoucna. V Praze se prodává 34 % všech aut prodaných v České republice. Proto jsou zde pro podobnou výstavu ideální podmínky.
Autoshow Praha se pochlubí účastí více než 35 automobilových značek, které jsou na českém trhu oficiálně zastoupeny, a více než 20 českými premiérami. Výstava je koncipovaná na jiném principu než autosalon v Brně. V Praze budou vystavovat prodejci, byť ve většině případů v těsné spolupráci s dovozci. Osloveni byli víceznačkoví prodejci. Z toho vyplynula i potřeba dohodnout se s nimi na zastoupení jednotlivých značek, protože v řadě případů se tatáž značka objevuje v nabídce více prodejců.
Na výstavě se budou prezentovat především velké prodejní organizace: A. Charouz, Auto Jarov, Auto Moto Beni,Auto-Moto Rieger, Auto Palace, Auto Zrucký, Dajbych, Domanský, Lamborghini Vídeň, Loman Praha, Morgan Prague, Motoservis Deyl, NH Car, Porsche Centrum Praha, Porsche Praha Smíchov, Scuderia Praha, Srba Servis a Tygr Centrum.
Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Velkým lákadlem budou testovací jízdy pro veřejnost, které proběhnou na více než dvoukilometrovém okruhu v prostoru pražského výstaviště. K dispozici bude více než 30 nových vozů a dostane se tak na 5 000 až 10 000 zájemců.
Připraven bude i krátký polygon s off-roadovými vozy Land Rover.
Mezi další lákadla pro návštěvníky bude patřit Rallye večerní Prahou, vystavená závodní auta či exhibice v driftování.
Na návštěvníky čeká také program věnovaný bezpečnosti - autobus BESIP, otočný simulátor nehody a dětské dopravní hřiště.
Veškeré doprovodné aktivity proběhnou zdarma v rámci vstupného na Autoshow Praha.
Zatím přihlášené značky: Alfa Romeo, Audi, Bentley, Cadillac, Citroen, DS, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Maserati, McLaren, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Morgan, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Range Rover, Seat, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen a Volvo.
Mezi vystavenými vozy bude hvězdou McLaren P1 doplněný o další českou premiéru, model 650S Spider. Mezi automobilové klenoty se v Holešovicích zařadí také Alfa Romeo 4C, Bentley Flying Spur, Ferrari California T, Lamborghini Aventador LP 700-4, Maserati Ghibli, Porsche 911 Turbo či Porsche Cayman GTS.
| 
				 Termín konání:  | 
			
				 25.-28. 9. 2014  | 
		
| 
				 Místo konání:  | 
			
				 Výstaviště Praha - Holešovice  | 
		
| 
				 Průmyslový palác  | 
		|
| 
				 Organizátor:  | 
			
				 Incheba Praha spol. s r.o.  | 
		
| 
				 Otevírací hodiny:  | 
			
				 25. 9. 10:00-14:00 novináři, odborná veřejnost  | 
		
| 
				 
  | 
			
				 25. 9. 14:00-19:00  | 
		
| 
				 26.-27. 9. 10:00-19:00  | 
		|
| 
				 28. 9. 10:00-16:00  | 
		|
| 
				 Vstupné:  | 
			
				 120 Kč dospělí  | 
		
| 
				 80 Kč zlevněné (děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)  | 
		|
| 
				 240 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)  | 
		|
| 
				 zdarma ZTP, ZTP/P  | 
		
Další články
© 2025 autoweek.cz. Veškerá práva vyhrazena | O autoweek.cz
