name | autoweek.cz

BAIC Beijing 7 vstupuje do Polska

BAIC Beijing 7 vstupuje do Polska

06.04.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Na autosalonu v Poznani se v Evropě představuje velké rodinné SUV z Číny BAIC Beijing 7. Zákazníky chce zaujmout nejen atraktivní cenou ale i bohatou výbavou. Podobně jako ostatní modely automobilky BAIC bude k dispozici pouze v jediné verzi po stránce motoru i výbavy.

Čínská automobilka BAIC vloni vstoupila na polský trh se dvěma SUV poháněnými spalovacími motory - malým Beijing 3 a kompaktním Beijing 5. Na vrcholu nabídky bude BAIC Beijing 7, jehož prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí roku 2024. Výhledově společnost BAIC plánuje vstup i na trhy dalších zemí střední a východní Evropy včetně České republiky. Společnost BAIC (Beijing Automotive Industry Holding Co.) kontroluje 10 % akcií společnosti Mercedes-Benz Group.

 

BAIC Beijing 7 byl v Číně oficiálně představen v dubnu 2020 a o tři roky později doznal výraznou modernizaci. Je založen na modulární platformě BMFA (Beijing Modular Functional Architecture). Bude nabízen pouze se zážehovým čtyřválcem 1,5 l přeplňovaným turbodmychadlem, který generuje výkon 130 kW (177 k) a točivý moment 305 N.m. Přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku jsou poháněna přední kola.

 

Velké SUV je dlouhé 474,5 cm s rozvorem náprav 280 cm, tedy téměř identicky jako Škoda Kodiaq. Základní objem zavazadlového prostoru je 410 l.

 

Interiér je koncipován po vzoru evropských vozů prémiového segmentu měkkými materiály příjemnými na dotek a sedadla jsou potažena kůží Nappa s prošitím kontrastními nitěmi. Výrobce zdůrazňuje, že zapracoval i na zvuku vydávaném zavíráním dveří. Dotykový displej na středové konzoli má rozměr 12,3“ a displej za volantem 7“. Hned pod výdechy vzduchu na středové konzoli se nachází třetí displej, rovněž 7“, sloužící pouze k ovládání klimatizace.

 

Dodávat se bude v jediné, velmi dobře vybavené verzi Luxury. Zákazník si může vybrat pouze barvu karoserie. Auto je ale opravdu kompletně vybavené například asistenčními systémy řidiče (ADAS). Standardní výbava zahrnuje mimo jiné i elektricky ovládaná prosklenou střechu o ploše 0,59 m2.

 

Vůz je oceněn na 162 900 zlotých, což při přepočtu kurzu a DPH odpovídá 950 000 Kč. Na Beijing 7 se poskytuje pětiletá záruka resp. na 100 000 km a tříletá bezplatná asistenční služba pro Polsko a většinu evropských zemí.