name | autoweek.cz

Barometr naznačuje problémy

Barometr naznačuje problémy

06.11.2022 | | Tiskové zprávy

Barometr nákladní dopravy ČESMAD Bohemia predikuje hospodářské potíže.

Sdružení ČESMAD Bohemia na svých webových stránkách publikuje další vydání Barometru nákladní dopravy – čtvrtletní hodnocení situace v oboru silniční nákladní dopravy samotnými dopravními firmami. Výsledky jsou na www.odoprave.cz.

 

Třetí čtvrtletí přineslo dvě zásadní informace. Razantně se v mezinárodní dopravě snížil optimismus při výhledu na zakázky na půl roku dopředu. Nyní je vidí pozitivně pouze 40 % dopravců v mezinárodní kamionové dopravě. To je o hrozivých 20 % méně než minule. V dopravě vnitrostátní se s optimismem na zakázky dívá dokonce jen 31 % respondentů, to je o 18 % méně než před třemi měsíci. Nálada a optimismus při výhledu na budoucí zakázky tedy mezi dopravci zcela zásadně poklesly.

 

Generální tajemník Sdružení Vojtěch Hromíř k tomu dodává: „Ten rozdíl je veliký. Čísla znamenající pokles optimismu ohledně budoucího objemu zakázek nejsou pouze znepokojivým ukazatelem pro dopravu. Dle našich zkušeností tento trend vždy znamenal blížící se potíže pro celou ekonomiku. To pokaždé silniční doprava velmi citlivě predikuje.“