name | autoweek.cz

Budoucnost policejních aut: Tesla

Budoucnost policejních aut: Tesla

10.08.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Společnost Unplugged Performance ukazuje podobu policejních vozidel budoucnosti v podobě hlídkového vozidla UPfit na bázi elektromobilu Tesla Model Y.

Průkopník dodatečných úprav elektrických vozidel Unplugged Performance se svou novou divizí pro vozové parky UPfit přináší revoluci do policejních vozů. Jako své inaugurační vozidlo představila policejní vůz na bázi Tesly Model Y.

 

Hlídkové vozidlo UPfit představuje budoucnost policejních vozidel a předvádí špičkové prvky k uvedení policejních flotil do éry elektromobility. Tato nová platforma policejních vozidel se připojuje k řadě dalších vysoce výkonných elektromobilů, která Unplugged Performance inovovala pro speciální případy použití včetně úpravy vozů Tesla pro závod do vrchu Pikes Peak.

 

První představené policejní vozidlo UPfit Tesla Model Y společnost Unplugged Performance dodá do Jižní Pasadeny, prvního města v USA, které nahradí celou svou policejní flotilu elektromobily.

 

Proč elektricky poháněná policejní vozidla

Potřeby donucovacích orgánů, policie, vojenských a firemních flotil se rychle mění. Elektromobily slibují být ideálním řešením pro čistší vzduch v městských aglomeracích, minimální prostoje při údržbě a extrémní výkonové parametry.

 

Policejní vozidla vyžadují být neustále zapnutá, aby udržovala v provozu palubní elektroniku a byla připravena okamžitě reagovat. Výsledkem je, že se v policejních vozidlech 60 % veškerého benzinu spálí při volnoběhu. Policejní auto Ford Police Interceptor z roku 2018, které běží na volnoběh, v průměru spotřebuje 6182 l paliva ročně. Hybridy jsou o něco lepší, nicméně Ford Interceptor Hybrid z roku 2022 spotřebuje v průměru 2765 l ročně. Elektromobily na druhou stranu mohou pohánět veškerou elektroniku s minimálními energetickými požadavky a nulovými emisemi. Komunikační systém může být vždy zapnutý, klimatizace může být v provozu a vůz je během zlomku sekundy připraven k jízdě.

 

Proč Unplugged Performance

UPfit Tesla má mnoho jedinečných prvků, jimiž se liší od tradičních dodatečných úprav. Unplugged Performance má 10 let zkušeností s prací v ekosystému Tesly. To je zárukou, že proces montáže bude realizován bezpečně a bude spolehlivý pro náročné použití ze strany policejních orgánů. UPfit od Unplugged Performance je jednorázové řešení pro specializované vybavení vozidel včetně elektrické a bezpečnostní výbavy, osvětlení, nabíjení a dalších technologií.

 

Proč Tesla

Tesla je nesporným lídrem ve velkoobjemové výrobě elektromobilů, což z jejích vozů dělá ověřenou a nejbezpečnější platformu. V posledních letech elektromobily Tesly dosáhly kritické množství s nízkými náklady na vlastnictví, vysokou dobou provozuschopnosti a řešení infrastruktury. Zatímco konkurenční značky mají v současné době čekací lhůtu až dva roky, vozy Tesla jsou k dispozici připravené k okamžité montáži dodatečné výbavy. Tesla navíc prokázala své vedoucí postavení tím, že její nabíjecí systém přijímají konkurenční značky po celém světě jako nový severoamerický standard nabíjení NACS.