name | autoweek.cz

Bugatti Galibier 16C dostalo zelenou

Bugatti Galibier 16C dostalo zelenou

02.10.2009 | Ivana Rybecká | Trendy

Sedan Bugatti Galibier 16C, který byl představen na soukromé akci koncernu Volkswagen v předvečer autosalonu ve Frankfurtu a poté v alsaském Molsheimu, se podle všeho začne vyrábět v roce 2013. V té době se přestane vyrábět Veyron a Galibier jej nahradí v roli jediného modelu značky Bugatti.

Sedan poháněný šestnáctiválcovým motorem quad-turbo, tedy se čtyřmi turbodmychadly, bude stát 1,5 milionů dolarů, tedy přes 25 milionů korun. Model se jmenuje podle čtyřdveřové verze odvozené ze závodního Type 35 a alpského průsmyku.
Verze motoru je odvozená z modelu Veyron, ale s výkonem sníženým na pouhých 590 kW (800 k). Největší rychlost sedanu bude 352 km/h. Automobil by měl mít osmirychlostní samočinnou převodovku namísto převodovky s dvojitou spojkou zaměřenou na výkonnost, kterou používá Veyron.
Karoserie je vyrobena z hliníku a uhlíkových vláken. Příď vozu kombinuje typický podkovovitý chladič Bugatti s moderními LED světlomety. Přístrojová deska byla redukována jen na to nejnutnější - dvojici centrálních kruhových ukazatelů, informující cestující o rychlosti jízdy a dosažených jízdních výkonech. Unikátním prvkem výbavy jsou hodinky Reverso Tourbillon švýcarské firmy Parmigiani, které majitel může vyjmout a nosit na ruce.