name | autoweek.cz

Česká republika jako evropské centrum polovodičů

Česká republika jako evropské centrum polovodičů

26.01.2024 | | Tiskové zprávy

Škoda Auto společně s firmou onsemi představuje technologické inovace. Spolupráce mezi koncernem Volkswagen a společností onsemi generuje synergie pro značky koncernu Volkswagen.

Škoda Auto zdůrazňuje důležitost technických inovací pro zavádění elektromobilů prostřednictvím spolupráce s firmou onsemi působící na poli polovodičového průmyslu v České republice. Společnost onsemi patří mezi vedoucí dodavatele v odvětvích technologií inteligentního napájení a senzoriky s expertními znalostmi v oblastech technologie karbidu křemíku a snímání obrazu.

 

Škoda Auto zdůrazňuje význam neustálých technologických inovací pro rozvoj automobilového průmyslu prostřednictvím probíhající spolupráce s firmou onsemi. Během setkání v Praze člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Nákupu Karsten Schnake a prezident, výkonný ředitel a hlavní představitel společnosti onsemi Hassane El-Khoury diskutovali o významu polovodičů pro automobilový průmysl. Zdůraznili, že jejich důležitost v nadcházejících letech rychle poroste s tím, jak budou zákazníci požadovat více autonomních funkcí a přechod na elektrifikaci. Cílem úsilí obou společností je trvale přispívat k posílení pozice České republiky jako evropského centra polovodičů.

 

Škoda Auto společně s koncernem Volkswagen a politickými i obchodními partnery usiluje o přeměnu České republiky v centrum elektromobility. Důležitou součástí tohoto komplexního projektu je průmysl polovodičů. Společnost onsemi v tomto úsilí hraje klíčovou roli. V současné době v České republice v závodech na přípravu krystalů a výrobu destiček a také ve dvou designových centrech zaměstnává 2200 zaměstnanců.