name | autoweek.cz

Chrysler ruší papírové uživatelské manuály

Chrysler ruší papírové uživatelské manuály

24.09.2009 | Ivana Rybecká | Trendy

Stohy papírových manuálů, dodávané v modelech značek Chrysler, Dodge a Jeep, pro rok 2010 nahradí jedno DVD. Chrysler Group nahrazuje tradiční uživatelské manuály prostřednictvím jediného DVD a zkrácenými tištěnými příručkami ve snaze snížit náklady a ušetřit 930 tun papíru ročně.

Zrušení papírových manuálů, které měly často více než 500 stran a vážily přes dvě kila, považuje mluvčí Chrysleru Bryan Zvibleman za podstatné úspory. DVD, na kterém bude možné vyhledávat informace buď na domácím počítači nebo na systémech pro zábavu v některých vozech.
DVD budou obsahovat informace o záruce, navigaci, systémech zábavy, pokyny pro kontaktování nepřetržité odtahovací služby, návody na použití různých prvků vozu.
Informace z DVD se rovněž objeví na internetových stránkách značky Chrysler.
Zkrácené tištěné příručky umístěné ve vozidle budou mít 60 až 80 stran. Budou obsahovat pokyny pro vyřešení naléhavých situací, jako jsou defekt pneumatiky, vybité akumulátory nebo zapnutí výstražných světel. Příručky budou rovněž poskytovat pokyny pro ovládání základních činnosti ve vozidle, jako jsou klimatizace, stírače čelního skla a navigační systémy.
Zákazníci mohou na požádání i nadále dodržet úplný tištěný manuál. Chrysler o této změně uvažoval více než rok. To, jaké informace ponechá v tištěné formě, Chrysler stanovil na základě průzkumu mezi zákazníky a pomocí ankety na internetu. Zákazníkům, kteří si v roce 2009 koupili Jeep Wrangler, bylo zasláno 500 vzorků DVD a tištěných příruček. Odezva byla převážně pozitivní.
Chrysler se tak stane první automobilkou, která přestane vybavovat nové automobily uceleným tištěným manuálem.