name | autoweek.cz

Chytré technologie pro Toyotu Highlander

Chytré technologie pro Toyotu Highlander

12.07.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Highlander, největší SUV značky Toyota, vstupuje do modelového roku 2023 i nadále se standardně dodávaným hybridním pohonem a nově s cloudovou navigaci. První vozy k zákazníkům dorazí ve 4. čtvrtletí 2022.
Luxusní SUV Highlander Toyota na trzích západní Evropy poprvé představila v roce 2021 v sedmimístné podobě a s inteligentním pohonem všech kol AWD-i. V podobě pro modelový rok 2023 kromě osvěžení designu přináší vyšší úroveň propojení.
 
Srdcem modernizovaného modelu je nový multimediální systém Toyota Smart Connect s 12,3“ dotykovou obrazovku s jemnou grafikou. Kromě audio funkcí a integrace smartphonu přes Android Auto nebo bezdrátově přes Apple CarPlay obsahuje také cloudovou navigaci s dopravními informacemi v reálném čase, a to bez dalších nákladů, protože v ceně vozu je zahrnut datový tarif a bezdrátové (over-the-air) aktualizace na čtyři roky.
 
Pro vyšší výbavy linie je připraven systém Toyota Smart Connect+ s integrovaným navigačním systémem, který doplňuje vestavěnou navigaci pro plánování tras i v situacích, kdy mobilní připojení k internetu a přístup do cloudu není k dispozici. Poskytuje 3D mapy měst, rozpoznávání dopravních značek a informace o rozmístění pevných rychlostních kamer.
 
Přístrojový panel byl kompletně přepracován do podoby 12,3“ konkávního displeje s 3D zobrazením se skvělou čitelností.
 
Highlander je nadále poháněn hybridním pohonem, který kombinuje zážehový motor 2,5 l/140 kW (190 k) s elektromotorem 134 kW (182 k) a automatickou převodovku CVT. Systém poskytuje největší výkon 179 kW (248 k) a umožňuje inteligentní pohon všech kol AWD-i.