autoweek.cz

Citroën C4 X zaujme nejenom cenou

Citroën C4 X zaujme nejenom cenou

02.03.2023 | Antonín Matějka | Aktuality

Novinka francouzské značky posouvá pojetí klasického rodinného sedanu k prostornému SUV střední třídy, které se může pochlubit nejenom větší světlou výškou a prostorným interiérem, ale i velice nevšedním designem ve stylu kupé.

Nový model C4 X a jeho elektrická varianta ë-C4 X vás pravděpodobně ihned osloví svou boční siluetou, z níž přímo vyzařuje dynamika a velice zdařilé řešení interiéru vozu s nebývalým komfortem na zadních sedadlech a velkorysým zavazadlovým prostorem o objemu 510 litrů. Atraktivitu modelové řady C4 X navíc podtrhuje bohatá standardní a příplatková výbava ve stupních Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack, zahrnující mimo jiné šest různých barevných kombinací interiéru, exkluzivní odpružení kol Citroën Advanced Control či celou škálu nejmodernějších bezpečnostních a asistenčních systémů řidiče. V oficiálním ceníku jsem jich napočítal cca dvacet.

 

Na český trh přichází nový Citroën C4 X se dvěma zážehovými motory 1,2 PureTech o výkonu 101 a 131 kW a jedním turbodieselem 1,5 BlueHDi/131 kW, a to v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou nebo s osmistupňovým automatem. Ryze elektrická verze s označením ë-C4 X je pak poháněna elektromotorem o výkonu 100 kW (od květnové produkce s výkonem 106 kW) napájeným lithium-iontovou baterií o kapacitě 50 kWh, která vozu zaručuje dojezd až 360 km. Řidič má k dispozici tři jízdní režimy – Normal, Eco a Sport a dva režimy rekuperace kinetické energie vozidla na elektrickou (standardní a zesílený). Model ë-C4 X je vybaven zásuvkou CCS – Type 2, která umožňuje dobíjení střídavým i stejnosměrným proudem při maximálním výkonu rychlonabíjecí stanice až 100 kW, při němž se baterie nabije na 80 % své kapacity za 30 minut.  

 

Modely C4 X a ë-C4 X standardně nabízejí ve výbavách Shine a Shine Pack nový infotainment MyCitroën Drive Plus s kombinaci s 10“ dotykovým HD displejem, který je navržen jako tablet. Jak již titulek napovídá, ceny jednotlivých modelů C4 X jsou velmi zajímavé. Akční cena modelu 1,2 PureTech 100 ve výbavě Feel činí pouhých 494 900 korun, nejlevnější verzi elektro s výbavou Feel pořídíte za 889 900 korun.