17. galavečer autobest v salzburgu | Aktuality | autoweek.cz

17. galavečer AutoBest v Salzburgu

17. galavečer AutoBest v Salzburgu

13.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

17. ročník AutoBest Gala Awards se konal v rakouském Salzburgu v sále Karla Böhma v historickém Festspielhausu, památce postavené knížetem arcibiskupem Guidobaldem, hrabětem Thunem v roce 1662 jako takzvaná zimní jízdárna. Jeho současnou podobu navrhl Clemens Holzmeister v roce 1926.
 
Galavečer v Salzburgu měl originální scénář, kdy Wolfgang Amadeus Mozart komentoval ze své doby do 21. století společně se závodnicí a motoristickou novinářkou Amandou Strettonovou v roli moderátorky večera. Jedinečnou show doplňovali malíři světlem, kteří představovali každou předávanou cenu.
 
Vítězem ankety AutoBest 2018 byl zvolen Citroën C3 Aircross a stal se tak druhým vítězným modelem Citroën v historii ankety po úspěchu první generace C3 v roce 2003. Generální ředitelka společnosti Citroën Linda Jacksonová při přebírání prestižní ceny vyjádřila svou radost: „Jménem celého svého týmu chci vyjádřit svou hrdost a poctu tím, že náš nový model C3 Aircross zvítězil v této anketě jako automobil, který je Nejlepší koupí v Evropě (Best Buy Car of Europe) pro rok 2018. Toto ocenění je odměnou za veškerou práci vynaloženou od roku 2014 při velkém obnovení značky Citroën. Je to skvělé uznání vlastností modelu C3 Aircross, protože ten plně odpovídá myšlence Nejlepší koupě v Evropě, které sdílíme s organizací AutoBest.“
 
Předseda poroty a spoluzakladatel AutoBest Ilia Seliktar řekl: „Je mi potěšením poblahopřát Lindě Jacksonové a jejímu manažerskému týmu za získání ocenění AutoBest 2018. V silné konkurenci se Citroën C3 Aircross ukázal jako skutečný šampion a přesvědčil členy poroty, že je tou správnou volbou pro letošní cenu. Je to také nové vítězství pro vozy SUV, což opět prokazuje schopnost poroty nejen sledovat vývoj trhu, ale také odhalovat trendy tím, že poskytuje evropským zákazníkům skutečného průvodce při nákupu vozů vhodných pro zítřek. C3 Aircross je pro zítřek tou správnou odpovědí.“
 
Největší novinkou galavečera byla uvedení do Síně slávy AutoBest. „Jedná se o celosvětově jedinečnou galerii věnovanou mimořádným osobnostem automobilového světa, které celý svůj život věnovaly vývoji automobilů a činili je lepšími při službě lidem. Je to Síň slávy pro pozoruhodné osobnosti, které zanechaly svou stopu v historii. Stát se členem Síně slávy AutoBest vychází z rozhodnutí největší nezávislé novinářské poroty v Evropě, v níž je zastoupeno 31 zemí,“ uvedl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.
 
Dr. Wolfgang Porsche je prvním osobností, která byla uvedena do síně slávy AutoBest. „Jsem hrdý a šťastný, že jsem byl takto poctěn za svou celoživotní práci. Stát se členem této globální jedinečné galerie, věnované osobnostem automobilového světa, je velkou ctí. A opravdu dobrý pocit. Děkuji, drahá volební komise, že jste mě vybrali,“ uvedl Dr. Porsche ve svém emocionálním vystoupení.
 
Vítězem v kategorii ManBest 2017 byl zvolen předseda Geely Holding Group Li Schufu, který poslal velmi ojedinělé veřejné poděkování ve formě videa. V něm mj. řekl: „Je mi ctí dostat ocenění ManBest od organizace AutoBest. Děkujeme za vaši péči a podporu společnosti Geely Holding Group. Evropa je rodištěm průmyslové revoluce a má hluboké kořeny ve zpracovatelském průmyslu. Pro globální rozvoj značek v rámci skupiny Geely Holding proto Evropa hraje velmi důležitou roli. Budování a udržování dobrého image značky na evropském trhu bylo pro nás vždy cílem. Děkujeme AutoBest za toto ocenění. Přeji všem štěstí a úspěch.“ Celou tuto zprávu můžete vidět v plném znění na adrese www.autobest.org.
 
V Salzburgu toto ocenění převzal vedoucí oddělení komunikace Geely International Frank Klaas. Při přijímání ceny jménem předsedy Li dodal: „Náš předseda je poctěn vaší cenou. Oceňujeme spolupráci s AutoBest, touto největší evropskou automobilovou porotou. Sleduji vývoj organizace AutoBest a blahopřeji vám k této jedinečné cestě.“ Frank Klaas je veteránem automobilového průmyslu a byl jedním z prvních vrcholových manažerů, s nimiž společnost AutoBest spolupracovala při organizaci galavečerů před více než deseti lety.
 
Cenu CompanyBest 2017 získala společnost Jaguar Land Rover. „Toto ocenění patří všem zaměstnancům naší společnosti. Jsem poctěn, že v jejich zastoupení mohu převzít ocenění CompanyBest,“ uvedl generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover Ralf Speth. Dodal, že „AutoBest má členy v 31 evropských zemích a oslovuje více než 650 milionů lidí na našem kontinentu. To je neuvěřitelný úspěch. Musíte na to být velice hrdí. My v JLR s roční produkcí 600 000 vozidel můžeme jen snít oslovení tak velkého množství zákazníků.“
 
Cenu SmartBest 2017 získala společnost Seat za implementaci systému Alexa do svých vozů. „Snili jsme o tom, že opět s Ibizou vyhrajeme cenu AutoBest. Ale také jsme si říkali, že pokud tomu tak nebude, chtěli jsme získat SmartBest pro Alexu. Toto ocenění dokonale vyjadřuje zaměření společnosti Seat jako nejlépe propojené značky v oboru. Děkuji členům poroty AutoBest za to, že jste nás zvolili,“ uvedl při přebírání tohoto ocenění ředitel pro globální komunikaci Seatu Christian Stein.

Cenu EcoBest 2017 získaly společně PSA, Bureau Veritas, Transport & Environment a France Nature Environment za Protokol o spotřebě paliva v reálném světě. Je to poprvé, co výrobce automobilů zveřejnil údaje o spotřebě, které berou v úvahu skutečnou jízdu. Ve videozáznamu výkonný viceprezident společnosti PSA Gilles Le Borgne řekl: „Jménem účastníků tohoto projektu chci poděkovat porotě AutoBest za toto prestižní ocenění. Vychází z jedinečné iniciativy, která byla přijata před dvěma lety. Dnes můžeme poskytnout více než 1000 skutečných údajů o spotřebě našich vozidel. Více než 600 000 zákazníků nebo potenciálních zákazníků se připojilo k internetovým stránkám našich značek, aby si tyto hodnoty ověřilo. Rozšíříme protokol o měření znečišťujících látek. Na autosalonu v Ženevě odhalíme první výsledky měření těchto znečišťujících látek.“
 
Místopředseda Bureau Veritas Philippe Lanternier byl přítomen na galavečeru, aby přijal ocenění. „My v Bureau Veritas si tohoto ocenění ceníme a těšíme se na rozšíření naší spolupráce s AutoBest," řekl Lanternier v souvislosti s projektem EcoBest Challenge zahájeným organizací AutoBest před více než čtyřmi lety. Cílem je měřit v reálných podmínkách a ve skutečném provozu skutečnou spotřebu, emise CO2, mikročástice a znečišťující látky automobilů prodávaných v Evropě.
 
Ocenění DesignBest 2017 získal pozoruhodný designér Marek Reichman, hlavní designér a kreativní tvůrce Aston Martinu. „Jsem nesmírně hrdý na to, že jsem se stal členem prestižní síně slávy DesignBest. Tuto cenu bych chtěl věnovat mému návrhářskému týmu z našeho Design Studia v ústředí automobilky v Gaydonu ve Velké Británii,“ řekl Reichman.
 
SafetyBest 2017 získala Toyota za svůj systém Toyota Safety Sense. Thierry Boitel, ředitel pro elektroniku z technického centra Toyota Motor Europe v Bruselu, řekl: „Rád bych poděkoval porotě AutoBest za udělení ocenění SafetyBest společnosti Toyota. Toyota Safety Sense našel široké uplatnění pokrývající dnes 92 % naší modelové nabídky v Evropě. Toyota Safety Sense přispívá k lepší bezpečnosti díky své technologii.“
 
Cenu SportBest 2017 získal Friedrich Enzinger, viceprezident LMP týmu Porsche Motorsport LMP. Při přijetí ceny Fritz Enzinger řekl: „Jménem společnosti Porsche Motorsport děkuji za to, že jsem byl poctěn tímto prestižním oceněním.“ Fritz Enzinger pomohl týmu Porsche k dosažení neuvěřitelných výsledků ve velmi krátké době, čímž se značka Porsche dostala do vedoucí pozice v motoristickém sportu. Díky tomu skupina Volkswagen povýšila Friedricha Enzingera aby dohlížel na všechny aktivity motoristického sportu v rámci celé skupiny.
 
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu
 • 17. galavečer AutoBest v Salzburgu