hyundai dodá policii čr 150 aut | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Hyundai dodá policii ČR 150 aut

Hyundai dodá policii ČR 150 aut

07.09.2015 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Společnost Hyundai Motor Czech předala Policii ČR první skupinu vozů ix35 ve speciální policejní úpravě. Jde o součást dodávky 150 vozů ix35, které si Policie ČR vybrala v rámci výběrového řízení na vozidla 4x4 do lehce a těžce přístupných oblastí.
Vozy Hyundai ix35 budou používány zejména při zásazích v místech, kde je nutné zajistit vyšší průjezdnost, jako v oblastech zasažených povodněmi, s nezpevněným povrchem nebo poškozenou infrastrukturou.
 
Vozy pro Policii ČR byly vyrobeny v závodě HMMC v Nošovicích. Auta mají speciální úpravu, kterou realizovala společnost Hyundai Glovis ČR aby splňovala veškeré požadavky na vozy bezpečnostních složek.
 
Jedná se o model Hyundai ix35 2,0 GDI o výkonu 122 kW (166 k) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou ve výbavě Tricolor. Na nových policejních vozidlech je poprvé použito nové výraznější reflexní značení.
 
„Policie má samozřejmě velkou odpovědnost a my jsme poctěni, že bude při ochraně a pomoci občanů využívat naše vozy Hyundai ix35,“ uvedl Dongwoo Choi, prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Prezident společnosti HMCZ Byung Kwon Sir k tomu dodal: „Český závod vyrábí nejlepší a nejbezpečnější vozy Hyundai a já jsem hrdý na to, že se stanou oficiálními policejními vozidly určenými pro zajišťování bezpečnosti občanů České republiky,"  
 
„Policie má nyní díky Hyundai ix35 ve svém vozovém parku zcela nový typ vozidla, který velmi zvýší možnosti zásahu v místech, kde se zasahující policisté nebyli schopni běžným osobním vozem dopravit. Těší mne, že Policie České republiky bude jezdit dalšími vozy vyrobenými v České republice,“ uvedl policejní prezident brig. generál Tomáš Tuhý.  
 
Policie je v tuzemsku největším provozovatelem osobních a užitkových vozidel. Nové vozy jí budou dodány za podpory Integrovaného operačního programu Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj.