alcar bohemia přináší designové novinky | Aktuality | autoweek.cz

Alcar Bohemia přináší designové novinky

Alcar Bohemia přináší designové novinky

12.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nabídka největšího prodejce litých kol pro osobní a lehké užitkové vozy na trhu s náhradními díly v České republice, společnosti Alcar Bohemia, s.r.o, se pro jarní sezónu obohatila o nové designy.
Prémiová značka AEZ přichází s designem Straight, a to hned ve třech barevných variantách. První varianta AEZ Straight předvádí fascinující geometrii v efektní kombinaci tmavých a leštěných ploch. Lahůdkou designérů AEZ jsou na jedné straně seříznuté okraje paprsků, které kolu dodávají vizuálně přitažlivou dynamiku.
 
Verze AEZ Straight shine je opatřena lakem s efektem titanového lesku, který zaručuje maximální univerzálnost použití ke všem barevným lakům karosérií.
 
AEZ Straight dark nabízí barevnou variantu se speciálním matně grafitovým lakem, který desetipaprskovému puristickému designu dodává nekompromisní nádech. Dostupné rozměry od 17 až do 20 palců a prvotřídní kvalita AEZ předurčují kola s názvem Straight pro výkonné vozy, které si žádají po všech stránkách špičkový produkt. Díky svému modernímu vzhledu Straight zdůrazní sportovní a progresivní design modelů Audi A4, A5 nebo A6, podtrhne asertivní vzhled BMW řady 3, 4 a 5 a učiní vozy třídy C, E a CLS značky Mercedes ještě více vzrušující a dodá všem vozidlům výjimečnou individualitu.
 
Nové lité kolo značky Dotz si vypůjčilo jméno od japonského bojového umění Kendo, které má své kořeny v bojovém umění s mečem, ale představuje také speciální životní styl. Dotz tento styl zhmotnil ve velikostech od 16 do 19 palců v designu své novinky Kendo. Dvojité paprsky s leštěnou čelní plochou vytváří za jízdy dojem skutečného ostří pohybujícího se kolem zářící středové části. Asymetrické spojení paprsků se středem kola pod různými úhly a subtilní odlehčená středová část kola zdůrazňují jeho optickou dynamiku a nižší hmotnost zároveň umožňuje vozu maximální agilitu.

Varianta Kendo dark přebírá tmavý styl oblékání bojovníků ninja a nabízí kolo v jednolité černé úpravě.
 
Novinka Dotz Thunder střídá pět samostatných paprsků s pěti dvojitými paprsky v dynamickém celku, který si libuje v rychlosti. Asymetrickému designu dává vyniknout lakování v titanovém lesku. Dotz vyrábí nejen novinky Kendo a Thunder v jedné z předních evropských továren na litá kola v Neuenrade v Německu, a to dle nejvyšších certifikovaných standardů kvality.
 
Dezent TG dark je novinka určená pro vozy Mercedes. Pětipaprskový design opatřený černým lakem a leštěnou čelní plochou paprsků přináší tradiční křivky Mercedes v novém hávu. Pro vozy Mercedes tříd A, B, C, E a CLA je kolo vybaveno ECE homologací a není proto třeba ho zapisovat do technického průkazu vozidla.
 
Speciálním zátěžovým kolem pro dodávkové vozy a SUV je nový Dezent TH. Díky nosnosti kola až 975 kg je ideální volbou například pro Volkswagen T5 nebo Mercedes třídy V a spolehnout se na něj mohou také majitelé velkých SUV, například Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Mercedes třídy M, BMW X5 nebo Volkswagenu Amarok. Široké paprsky se zvednutými okraji perfektně ladí s křivkami těchto oblíbených mohutných automobilů. Přímočarý design se stříbrným lakováním také maximálně zjednodušuje údržbu kola.

Ti, kteří hledají atraktivní kombinací leštěné čelní plochy a černého laku mohou zvolit Dezent TH dark. Černý lak s leštěnými okraji pěti masivních paprsků, vytváří čisté zářící linie, které dodají lesk celému vozu.
 
Novinka se stříbrným lakem Dezent TI je vícepaprskové kolo s moderním vzhledem a širokou variabilitou aplikací. Varianta Dezent TI dark spojuje černé lakované plochy s leštěnou čelní plochou v okouzlující design. Desetipaprskové kolo umí, díky schválení ECE, namátkou ozdobit například Ford Mondeo, Volkswagen Sharan, Seat Alhambra, Volkswagen Tiguan nebo Audi Q3.
 
Nový Dezent TJ je silným společníkem pro velká SUV, pick-up i offroad se šestiděrovým uchycením. Je připraven na těžkou práci, a proto může skvěle doplnit Toyotu Landcruiser, Mitsubishi L200, Pajero a mnoho dalších vozů, které se často pohybují mimo zpevněné cesty. Všechny tyto vozy se mohou spolehnout na mohutný design TJ, který Dezent zkonstruoval s nosností 1017 kg. Odstranění nečistot z kola po náročném dni v terénu je pak díky jeho designu dílem okamžiku.

Motorista, který se nespokojí s jednobarevným lakem s titanovým leskem, může zvolit verzi Dezent TJ dark s kombinací černého lakování a leštěných okrajů paprsků, které ještě více akcentují robustní vzhled kola.
 
Speciální design Dezent TM nabízí špičkovou alternativu pro řidiče nejnovějších vozů značky Mini. Dezent TM kombinuje tradiční s moderním a úžasně spojuje eleganci se sportovním duchem. Černý čaj, černý humor, černé taxi, to vše neodmyslitelně patří k Anglii.

Nový design Dezent určený výhradně pro vozy Mini proto logicky přichází také v černé variantě TM dark. Černý lak se potkává s atraktivní čelní leštěnou částí a společně na kole vytváří originální tvary připomínající kousky dortu. Díky schválení ECE mohou být TM i TM dark v rozměrech od 16 do 18 palců použity bez zápisu do technického průkazu vozidla.
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky
  • Alcar Bohemia přináší designové novinky