amg performance center v novém | Aktuality | autoweek.cz

AMG Performance Center v novém

AMG Performance Center v novém

30.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz Praha na Chodově prochází velkou přestavbou. Jako první zde bylo otevřeno přestavěné AMG Performance Centrum.
Mercedes-Benz Praha v Praze na Chodově v dubnu 2014 otevřel první AMG Performance Centrum v České republice. Rozšiřující se nabídka speciálních vozidel s označením AMG vedla k rozšíření tohoto střediska. To se přesunulo do nových prostor a v nové podobě bylo oficiálně otevřeno současně s přehlídkou nejzajímavějších modelů Mercedes AMG.
 
 AMG Performance Center je už 400 ve 40 zemích. V letošním roce si značka AMG připomíná 50 let od svého založení. Škodolibě nelze nepřipomenout, že v počátcích se vedení Mercedesu-Benz na závodní a tuningové aktivity malé firmy z Affalterbachu nenahlíželo s velkým nadšením. To se začalo měnit se změněným přístupem značky k motoristickému sportu. Automobilka začala s tuningovou firmou AMG spolupracovat, v roce 1999 nad ní získala kontrolu a od roku 2005 je jejím jediným majitelem. Mercedes-AMG je dnes plně v majetku společnosti Daimler.
 
Motory pro vozy Mercedes-AMG se ručně vyrábějí v motorárně v Affalterbachu unikátním postupem, kdy jeden pracovník sám postupně sestavuje „svůj“ motor. Jde o čtyřválce 45 (2,0 l), 63 (V8 4,0 resp. 5,5 l Bi-Turbo) a 65 (V12 6,0 l). Pouze motor 43 (V6 3,0 l Bi-Turbo) dodává Mercedes-Benz. Vysocevýkonné speciální verze AMG v současné době Mercedes-Benz nabízí pro většinu svých modelových řad. Zájem o tyto vozy je velký - v roce 2016 se jejich celosvětový prodej jen těsně přiblížil hranici 100 000 vozů při meziročním růstu 44,1 %! Značka Mercedes-Benz v roce 2016 prodala celkem 2,1 milionu aut.
 
Vozy Mercedes-AMG lze koupit u kteréhokoliv autorizovaného prodejce značky Mercedes-Benz. AMG Performance Centra ale nabízejí nadstandardní prodejní a servisní služby, stejně jako větší prostor pro ukázku většího počtu modelů. V Praze na Chodově jsou rovněž dva specialisté pro tyto speciální vozy. Cílem rozšíření pražského centra je dále zvýšit prodej těchto unikátních vozidel díky specifickému přístupu k zájemcům o tato vysoce speciální vozidla. Díky tomu by se zde časem mělo prodávat až 100 těchto vozů za rok.
 
Pro vozy Mercedes-AMG se nabízí i operační leasing - lze jej nastavit prakticky pro jakoukoliv verzi z nabídky této subznačky.
 
  • AMG Performance Center v novém
  • AMG Performance Center v novém
  • AMG Performance Center v novém
  • AMG Performance Center v novém