auto roku 2012 s díly made in czech republic | Aktuality | autoweek.cz

Auto roku 2012 s díly Made in Czech republic

Auto roku 2012 s díly Made in Czech republic

25.01.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vítězem ankety Auto roku 2012 v ČR, kterou vyhlašuje Svaz dovozců automobilů SDA a Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP, se stal vůz Ford Focus. Tradiční součástí této ankety je akce AutoSAP Dodavatel pro Auto roku v ČR.

Čeští dodavatelé dodávají díly a příslušenství nejen na Auto roku 2012 v České republice, ale na všech pět vozů ve finále této ankety. Díly Made In Czech Republic nalezneme téměř ve všech nominovaných automobilech - přesně ve 39 ze 41 přihlášených vozů.

Do finále na základě hlasování odborné 31členné poroty a veřejnosti, jejichž hlasy se podle sečetly tak, aby váha obou částí hlasování byla vyrovnaná, postoupilo pět vítězů jednotlivých kategorií:

Městské vozy: Škoda Citigo

Nižší střední třída: Ford Focus

Střední a vyšší střední třída: Audi A6

Terénní a velkoprostorové vozy: Range Rover Evoque

Sportovní vozy: Porsche 911 Carrera

O celkovém vítězi rozhodovala už jen 31členná odborná porota, v níž měl zastoupení i náš server. Vítěz byl vyhlášen na slavnostním večeru v pražském Top hotelu. Vítězem ankety Auto roku 2012 v ČR se stal vůz Ford Focus.

Tradiční součástí této ankety je akce AutoSAP Dodavatel pro Auto roku v ČR. Jejím cílem je zdůraznit, že český autoprůmysl netvoří jen finální výrobci, ale také významní výrobci skupin a dílů vozidel. Prezident AutoSAP Ing. Martin Jahn její vznik osvětluje: "Čeští dodavatelé jsou mediálně většinou ve stínu našich úspěšných výrobců automobilů. Přitom jejich tržby tvoří téměř 50 % z celkových tržeb automobilového průmyslu ČR. Prosazují se úspěšně na zahraničních trzích a řada z nich patří ke světové špičce. Rozhodně si zaslouží, aby se o nich více vědělo. Proto vznikla akce Dodavatel pro Auto roku v ČR."

Letos proběhl již 8. ročník akce Dodavatel pro Auto roku v České republice. Akce je určena členským firmám AutoSAP z řad dodavatelů. Letos se do ní přihlásilo 42 českých dodavatelských firem, které dodávají díly alespoň na jeden z celkem 41 automobilů nominovaných do ankety Auto roku 2012 v ČR.

Ing. Martin Jahn dodává: "Už průběžné výsledky ankety byly povzbudivé. Ukázalo se, že tuzemské firmy dodávají díly na 95 % nominovaných automobilů, tedy téměř na všechny. Přitom je nutno si uvědomit, že se jedná o vozy nejrůznějších značek  a kategorií, vyráběné v různých zemích i na různých kontinentech."

Tuzemské firmy dodávají díly na všechna nominovaná auta evropských značek i na všech pět vítězů kategorií. Nejvíce z přihlášených dodavatelů - 17 firem - dodává na Ford Focus, po 15 na Škodu Citigo a na Audi A6, 9 výrobců na Porsche 911 Carrera a 5 na Range Rover Evoque. Vítězství Fordu Focus tedy bylo i vítězstvím českých dodavatelů.

 

Autem roku 2012 v ČR se stal vůz Ford Focus, pro který své výrobky dodávají a prestižní označení Dodavatel pro Auto roku 2012 v České republice získalo 17 firem:

3 M Česko, spol. s r.o.

A.Raymond Jablonec s.r.o.

BARUM Continental spol. s r.o.

Behr Ostrava s.r.o.

CONSTRUCT Czech a.s.

Gumárny Zubří, akciová společnost

Kamax s.r.o.

KES-kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o.

Monroe Czechia s.r.o.

Robert Bosch odbytová s.r.o.

Saar Gummi Czech s.r.o.

Saint - Gobain Sekurit ČR, spol. s r.o.

Seco Group a.s.

TRW - DAS a.s.

Visteon - Autopal, s.r.o.

WITTE Nejdek, spol. s r.o.

 

  • Auto roku 2012 s díly Made in Czech republic
  • Auto roku 2012 s díly Made in Czech republic
  • Auto roku 2012 s díly Made in Czech republic