name | autoweek.cz

Nová rodina Mini

Nová rodina Mini

13.07.2010 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Značka Mini omlazuje nabídku svých modelů. Dostaly upravený design, nejnovější verze pohonných jednotek a pokrokovou výbavu. Změny u modelů Mini, Mini Clubman a Mini Cabrio mají zdůraznit jejich exkluzivitu.

Modernizované modely Mini přijdou do prodeje 18. září 2010 s novými vznětovými motory a upravenou nabídkou zážehových motorů. Nové Mini One D (66 kW/90 k) a Mini Cooper D (82 kW/112 k) se chlubí spotřebou jen 3,8 l/100 km. Nabídka vznětových modelů se rozšiřuje i o Mini One D Clubman a Mini Cooper D Cabrio.

Modernizace vzhledu se zaměřila především na nově navržený přední nárazník a zadní LED světlomety pro brzdovou a obrysovou funkci. Nově navržené ovládání audiosystému a klimatizace je přehlednější a srozumitelnější. Rozšířena a pozměněna byla nabídka čalounění i prvky z programu Colour Line. Pro Mini, Mini Clubman a Mini Cabrio jsou připraveny nové designy kol a také barvy karoserie. Exkluzivně pro Mini John Cooper Works a Mini John Cooper Works Clubman je připravena jasně červená barva Chili Red pro kontrastní lakování střechy. Kromě toho je připravena trojice designérských stylů Rally, Classic a Scene s originální konfigurací různých barev, materiálů a výbavy.

Pro všechny verze je připravena výbava zvyšující nejen komfort, ale také bezpečnost a typickou osobitost. Například na přání dodávané xenonové světlomety mohou mít černě lakované vnitřní části nebo adaptivní zatáčecí funkci.

Na vrcholné úrovni je integrace mobilních zařízení do nového audio- a navigačního systému. Samozřejmostí je možnost přehrávání CD se soubory MP3 i vstup AUX IN. Vyšší audiosystém Mini Visual Boost a navigační systém Mini mají barevný displej s vysokým rozlišením situovaný uprostřed centrálně umístěného rychloměru. Jejich součástí je také Bluetooth hands-free a zdířka USB pro externí hudební přehrávače a telefony. Toto řešení umožňuje mj. přehrávat filmy z Apple iPodu na centrálním displeji. V případě, že je ve výbavě vozu příprava pro mobilní telefon Bluetooth (včetně USB), je možné u většiny mobilních zařízení využít třeba přehrávání hudby pomocí Bluetooth rozhraní (audio streaming), zobrazit titulní strany CD na displeji nebo používat některé kancelářské funkce. S Mini Visual Boost a navigačním systémem jsou k dispozici také funkce z programu Mini Connected.