autobest naděloval v moskvě | Aktuality | autoweek.cz

AutoBEST naděloval v Moskvě

AutoBEST naděloval v Moskvě

18.02.2010 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na už devátém slavnostním večeru, který se tentokrát konal v Moskvě, byly předány ceny organizace AutoBEST. Hlavní cenu získal Chevrolet Cruze a dalšími oceněnými automobilkami byly Hyundai, Ford, Fiat, Volvo a Mitsubishi.

Za účasti více než stovky významných hostů z ruského automobilového průmyslu a velkých prodejních organizací se nedaleko Rudého náměstí uskutečnilo tradiční slavnostní předávání cen organizace AutoBEST. Tato organizace se snaží oceňovat firmy a jednotlivce s mimořádným přínosem pro automobilový průmysl i prosté řidiče regionu střední a východní Evropy. Hlavní cena je určena pro automobil, který porotci zastupující 15 zemí regionu pokládají za nejlepší volbu pro běžné řidiče tohoto regionu.

Slavnostního večera se zúčastnila celá řada významných představitelů automobilek z celého světa: ředitel Chevrolet Europe Wayne Brannon, předseda a výkonný představitel Ford of Europe John Fleming, výkonný ředitel Mitsubishi Motor s odpovědností za zámořský prodej Hiroši Harunari, viceprezident Fiat Powertrain Paolo Martinelli, vicepresident Ford of Europe pro komunikaci Ian Slater, vicepresident GM DAT pro prodej, servis a marketing Rick LeBelle, finanční šéf Chevrolet Europe John Douglas, ředitel pro bezpečnostní systémy Volva Hakan Andersson a další.

 

Hlavní cenu AutoBest 2010 získal automobil Chevrolet Cruze. Ředitel Chevrolet Europe Wayne Brannon při přebírání ceny řekl: „Děkuji organizaci AutoBest za ocenění Chevroletu Cruze jako nejlepší koupě nového vozu. Jsme na toto ocenění nesmírně hrdí, protože kriteria, která používají porotci AutoBest se v podstatě shodují s tím, co u Chevroletu chceme nabízet našim zákazníkům, tedy vrcholnou techniku za dostupnou cenu. Toto ocenění náleží mnoha lidem za jejich usilovnou práci. V posledních letech jsme dali dohromady skvělý tým konstruktérů, stylistů a techniků pracujících společně ač sídlí v Evropě, Severní Americe či Asii. Chevrolet Cruze se vyrábí v USA, Koreji i zde v Rusku. A Rusko je pro nás v současné době největším i nejúspěšnějším trhem v Evropě. Za to, že naše mezinárodní spolupráce je tak úspěšná patří mimořádný dík především Ricku LaBellovi, který sem přiletěl z Koreji. Velký dík za tento úspěch ale patří všem našim spolupracovníkům ať už v Koreji nebo v Evropě či v Rusku.“

 

John Fleming při přebírání ceny pro osobnost roku ManBest 2009 řekl: „Musím poděkovat všem svým spolupracovníkům ve skvělé organizaci Ford of Europe, protože bez nich bych tohoto ocenění nemohl dosáhnout. Chtěl bych ale také poděkovat organizaci AutoBEST za její činnost, protože ta e důležitá nejen pro nás v automobilovém průmyslu, ale především pro naše zákazníky.“

 

Slavnostní večer v Moskvě byl poněkud poznamenán nepřízní počasí, a to nikoliv na místě, ale sněhovými přívaly nad Evropou. Někteří z hostů proto dorazili na poslední chvíli a korejským představitelům společnosti Hyundai Motor se nepodařilo galavečer stihnout.

V jejich zastoupení proto ocenění pro nejlepší společnost CompanyBest 2009 převzal ředitel Hyundai Motor CIS, tedy zastoupení v zemích Sdružení nezávislých států, Denis Petrunin.

 

„Všichni víte, jak velký význam u Volva klademe na bezpečnost. Proto jsme nadšen tím, že jsme obdrželi toto ocenění,“ řekl při přebírání ceny SafetyBest pro automobilku Volvo Cars její ředitel pro kvalitu a bezpečnostní systémy Hakan Andersson.

 

„Jsem nesmírně hrdý za ocenění EcoBest pro náš vůz Mitsubishi i-MiEV. Vloni v dubnu jsme tento vůz s elektrickým pohonem začali dodávat nejrůznějším organizacím v Japonsku. Projekt i-MiEV ale bude pokračovat dalšími modely. Proto bych chtěl organizaci AutoBEST poděkovat za toto ocenění, které je pro nás u Mitsubishi Motor velmi důležité. Je to ocenění naší práce v této oblasti,“ řekl po obdržení ceny EcoBest 2009 Hiroši Harunari, který vinou sněžení nad Evropou dorazil na galavečer z Tokia přes Frankfurt skutečně „just in time“ pouze pár minut před předáváním ceny.

 

Držitel ocenění DesignBest 2009 Henrik Fisker namísto sebe poslal omluvu pro zaneprázdnění s dokončováním příprav výroby vozu Fisker Karma a osobní poděkování pro AutoBest ve formě DVD nahrávky.

 

Cenu TechnoBest přijel převzít Paolo Martinelli, ještě nedávno odpovědný za konstrukci motorů Ferrari formule 1 ale nyní řídící vývoj zážehových motorů v rámci firmy Fiat Powertrain.

 

O zpestření kulturního programu, jehož hlavní hvězdou byla oblíbená ruská zpěvačka Pelageja, se postarala skupina spolupracovníků věhlasného kouzelníka Davida Copperfielda (on sám v Moskvě nebyl). Po ohlášení vítězného vozu čtveřice tanečnic souboru The Street Dancers zdvihla plachtu, pod níž se skrýval a po celý večer prosvítal vítězný vůz. Jenže pod plachtou nebylo nic. Současně s tím se z výšin na pódium snesl červený Chevrolet Cruze.

 

Chevrolet Europe, jehož prodejní úspěchy v roce 2009 působí v době globální ekonomické krize jako z jiného světa, využil slavnostního večera k prezentaci nového závodního Chevroletu Cruze WTCC pro mistrovství světa cestovních vozů. V Rusku se tyto závodu nejezdí, takže to především pro místní hosty a novináře byla další mimořádná událost večera.

 

  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě
  • AutoBEST naděloval v Moskvě