autobest ohlašuje finalisty | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest ohlašuje finalisty

AutoBest ohlašuje finalisty

05.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Finalisty ankety AutoBest 2018 jsou Citroën C3 Aircross, Ford Fiesta, Honda Civic, Opel Grandland X, Seat Ibiza a Volkswagen T-Roc. Ocenění EcoBest 2017 získává test skutečné spotřeby automobilky PSA a cena SmartBest 2017 byla přidělena použití systému Alexa ve vozech Seat.
Finalisty celoevropské ankety AutoBest 2018 jsou automobily Citroën C3 Aircross, Ford Fiesta, Honda Civic, Opel Grandland X, Seat Ibiza a Volkswagen T-Roc. Tyto vozy se utkají o ocenění Nejlepší evropský automobil ke koupi v roce 2018. Porota, čítající 31 členů, dospěje k závěrečnému posouzení a přidělení hlasů v následujících týdnech. Vítěz bude oznámen 15. prosince.
 
„V letošním roce členy poroty přesvědčilo šest vozů, že si zaslouží dospět do finále. Máme tedy šest finalistů pro ocenění Nejlepší evropský automobil ke koupi v roce 2018!“ uvedl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie. Porota může v souladu s pravidly každý rok rozhodnout o počtu finalistů.
 
AutoBest vydává logo Finalista evropského AutoBest 2018. Šest automobilek má oprávnění toto logo používat při všech svých komunikačních a propagačních kampaních při přípravě na vyhlášení vítěze AutoBest 2018.
 
Testování a prezentace v areálu Vairano
Porota AutoBest se sejde ve dnech 29. a 30. listopadu na zkušebním okruhu Vairano poblíž Milána, kde šest finalistů podrobí tradičnímu testování. „V rámci AutoBest uskutečňujeme jedny z nejdůkladnějších komplexních testů mezi motoristickými novináři. Loni jsme zavedli své porovnávací silniční a terénní testy ve spolupráci s ASC Vairano, zkušebním okruhem předního italského motoristického časopisu Quattroruote, a členy AutoBest. Jako první jsme rovněž zavedli nejpokročilejší formu diskuse s otázkami a odpověďmi v rámci automobilového průmyslu,“ uvedl president poroty AutoBest Ilja Seliktar.
 
EcoBest 2017
Ocenění EcoBest 2017, přední evropské ocenění pro nejprospěšnější ekologické výrobky, technologie a projekty (mimochodem - nejstarší ocenění tohoto typu v rámci automobilového průmyslu), získává test skutečné spotřeby uskutečňovaný automobilkou PSA ve spolupráci s Bureau Veritas, Transport & Environment (T&E) a France Nature Environment (FNE). Je to poprvé v rámci tohoto odvětví, kdy automobilka PSA ve spojení se třemi nezávislými organizacemi - Bureau Veritas, FNE a bruselskou organizací T&E, zaujala přísně vědecký přístup k měření skutečné spotřeby. V době, kdy převládá podezření, že většina uváděných údajů o spotřebě neodpovídá skutečnosti, projekt PSA ukazuje odhodlání francouzského výrobce být vůči svým zákazníkům poctivý.
 
DesignBest
Letošní ocenění DesignBest získává Marek Reichman, Chief Designer & Chief Creative Officer společnosti Aston Martin Lagonda. Tím, že se dostává do svého druhu síně slávy, vyhrazené pouze nejlepším automobilovým návrhářům, Reichman obdržel evropské ocenění za svou vynikající práci u britské automobilky. Návrhář mnoha legendárních automobilů minulého desetiletí, včetně některých vozů pro Jamese Bonda, je jedním z nejtalentovanějších a nejvlivnějších v naší době. Pozoruhodným způsobem přispěl k přerodu značky Aston Martin z čistě luxusního vozu v luxusní značku, která nabízí řadu výrobků, služeb a zkušeností.
 
SmartBest 2017
Ocenění SmartBest 2017 získává značka Seat za průkopnickou práci při první spolupráci se službou Alexa v automobilovém průmyslu. Třebaže se nejedná o exkluzivního partnera, je volba Amazonu vytvořit jako první partnerství se Seatem při zavádění světově uznávané služby Alexa pozoruhodným krokem vpřed v oblasti propojených technologií v současných automobilech. Spolupráce právě začala a ve vývoji se bude pokračovat hlouběji a dál, než je současné jednoduché rozpoznání hlasu. Je zde šance, že tato spolupráce změní hru v propojené budoucnosti! Porora AutoBest s velkou hrdostí uděluje ocenění SmartBest, první na světě, které je věnováno technologiím konektivity, španělské značce Seat, která se zaměřila na tento megatrend.
 
SafetyBest 2017
Letošní prestižní ocenění SafetyBest putuje k Toyotě za to, že svůj pokročilý systém Safety Sense dodává standardně téměř do všech svých modelů. Tento krok přispívá k vysoké úrovni bezpečnosti téměř všech automobilů prodávaných v Evropě a velmi souzní s krédem AutoBest. Porotu obzvláště zaujalo tempo, jakým Toyota zavádí rozsáhlý bezpečností paket do své modelové nabídky. Již 92 % vozů prodaných v Evropě je vybaveno systémem Safety Sense od Toyoty. Tento počet zahrnuje 100 % dostupného modelu Yaris, který je vybaven přednárazovým systémem s autonomním pohotovostním brzděním, samočinnými dálkovými světly, upozorněním na opuštění jízdního pruhu a předpínači a omezovači účinku bezpečnostních pásů na zadních sedadlech. Kromě základní verze jsou všechny modely také vybaveny asistentem pro sledování dopravního značení Road Sign Assist, jenž řidiče varuje, pokud překročí povolenou rychlost.
 
Porota AutoBest
Porota AutoBest zastupuje 31 evropských zemí. Počtem zastoupených zemí je tak největší nezávislou porotou motoristických novinářů na světě.
 
Porota AutoBest věnuje velkou pozornost snahám vyvíjeným v rámci automobilového průmyslu. Pečlivě analyzuje a hodnotí investice, nové pracovní příležitosti v automobilovém průmyslu, prostředky pro ekologické automobily a technologie, podporu různých regionů v Evropě. Porota zkoumá také nové automobilové technologie a konektivitu. Celkově udělujeme osm ocenění za úspěchy v následujících kategoriích: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. Dnes AutoBest vyhlásila první čtyři. Později vydá zprávu o vítězích získávajících zbývající ocenění.
 
Galavečer AutoBest 2018
Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v první polovině února příštího roku. Na galavečeru s udílením cen AutoBest se každý rok setkají nejvyšší představitelé různých společností. Stává se tak jedinou každoroční evropskou událostí, kde se soutěžící s velkým potěšením sejdou u jednoho stolu. Galavečer s udílením cen AutoBest se během 17 let vyvinul z elegantní večeře v pětihvězdičkovém hotelu v evropský galavečer s prvotřídním uměleckým vystoupením, gurmánským menu a jedinečným velkolepým finále při udílení cen AutoBest. V roce 2017 se galavečer konal v Lisabonu, v Portugalsku. Zákazníci z celé Evropy se mohou dostat do kontaktu prostřednictvím loterie organizované AutoBest, jenž umožňuje jejich účast na galavečeru. Galavečer AutoBest 2018 by se měl konat v Salcburku, v Rakousku.
 
Porota AutoBest současně vítá Szczepana Mroczeka, jenž nově zastupuje Polsko. Nahrazuje Szymona Soltysika, jenž si zvolil kariéru PR v automobilovém průmyslu.
 
O ceně AutoBest
Organizace AutoBest vznikla v roce 2001 s převratným konceptem „nejlepšího vozu ke koupi“ na evropském trhu. Aby se vůz stal vítězem ankety AutoBest, musí představovat nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. Nejdůležitějšími kritérii v procesu hlasování jsou cena a provozní náklady, užitné vlastnosti a všestrannost. Při hlasování je rovněž důležitým kritériem design a použití nových technologií. Při rozhodování o vítězi AutoBest používá transparentní hlasovací systém s komplexní matricí 13 kritérií.

Více na www.autobest.org
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty
  • AutoBest ohlašuje finalisty