autobest se rozrůstá do celoevropského rozměru | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru

AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru

19.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nezávislá porota AutoBest nově zastupuje 26 zemí a stává se tak nezávislou evropskou porotou motoristických novinářů s největším dosahem.
Nezávislá organizace AutoBest při příležitosti autosalonu IAA ve Frankfurtu n. M. uspořádala tiskovou konferenci. Uskutečnila se v zasedací místnosti Frankfurtské burzy za účasti představitelů oddělení komunikace mnoha automobilek a řady novinářů.
 
Rozšíření poroty
Počet zemí zastoupených v organizaci AutoBest se rozrostl z 15 na 26. Jedná se o novou etapu v rámci strategie „Přístup na nové úrovni“ zahájené před rokem. Jedenáct nových členů poroty tvoří vynikající motorističtí novináři uznávaní ve svých zemích, odborníci na automobily a lidé stanovující nové přístupy k práci a kteří jsou schopni posoudit nové trendy.
 
Pocházejí z Rakouska, Belgie, Francie, Irska, Itálie, Nizozemí, Norska, Portugalska, Španělska, Švédska a Velké Británie. Organizace AutoBest se i nadále drží koncepce, kdy každou zemi zastupuje jeden novinář. Porota tak nyní zastupuje 91 % obyvatel Evropy.
 
„Nacházíme se v historickém okamžiku našeho vývoje. Koncepci „Nejlepšího automobilu ke koupi v Evropě“ nyní rozšiřujeme do celokontinentálního rozměru. Je to vývoj, který od nás všichni očekávali. Je to pokračující proces. Budeme pokračovat v expanzi připojováním dalších zemí, ale také rozvojem pravidel a ocenění. Nadále se soustředíme na naše poslání a vizi, kdy poznáváme a posuzujeme nové automobilové trendy a potřeby zákazníků v současnosti i budoucnosti,“ uvedl zakladatel a předseda Dan Vardie.
 
Změna v hodnocení ale stejné zásady
Porota začala počínaje oznámením svého rozšíření okamžitě pracovat při hlasování o všech oceněních. V letošním roce se hlavní změna v pravidlech poroty týká ceny za nový na trhu dostupný model. Nový vstupní limit za nový model se standardní cenou se mění z maxima 17 000 eur (včetně daně) na 20 000 eur (bez zahrnutí jakékoli daně) a bude platný už pro současné ocenění AutoBest. To umožní, aby mohl být posuzován větší počet automobilů určených evropským zákazníkům.
 
Organizace AutoBest vznikla v roce 2001 s převratnou koncepcí „nejlepšího automobilu ke koupi“ dostupného na evropských trzích. Automobil, jenž získá ocenění AutoBest, musí být tou nejlepší volbou pro většinu evropských zákazníků. Nejdůležitějšími kritérii při hlasování proto jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost. Důležitými kritérii při hlasování jsou i design a nové high-tech vymoženosti. AutoBest při stanovení vítěze používá transparentní systém hlasování v podobě hodnocení komplexního souboru 13 kritérií.
 
Osm ocenění ppro automobilový průmysl
Porota AutoBest rovněž věnuje pozornost úsilí, které automobilový průmysl vyvíjí. Porota pečlivě prověřuje a hodnotí investice a podporu různým regionům v Evropě. Podrobnému zkoumání jsou také vystaveny nové vestavěné technologie a konektivita. Za zmíněné úspěchy se uděluje celkem osm ocenění: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest.
 
„Když jsme před 14 lety zaváděli ocenění EcoBest, mnoho lidí nám říkalo, že o problematiku životního prostředí nikdo ve skutečnosti nedbá! V současnosti je naše ocenění s napětím očekáváno a patří z celého výčtu k těm nejuznávanějším. ManBest a DesignBest jsou opravdovými Síněmi slávy pro vedoucí představitele společností a designéry, které naše odvětví v současnosti má. SmartBest, představené před třemi lety, bylo první evropskou cenou oceňující důvtipnou konektivitu, systémy zábavy a informací ve voze. Všechna tato ocenění, která porota AutoBest zavedla jako první, se stala evropskými poctami. A cesta pokračuje…,“ řekl prezident poroty Ilja Seliktar.
 
Jedinečný test a galavečer

Porota AutoBest zavedla skvěle organizovaný porovnávací test pro automobily ve finálovém výběru. Test se pořádá ve středisku NAVAK Center poblíž Bělehradu v Srbsku a probíhá jak na veřejných silnicích, tak na okruhu. Jedná se o nejucelenější testovací jízdu organizovanou nezávislou motoristickou porotou. Test je vždy spojen s prezentací jednotlivých automobilů, jíž se účastní i představitelé ostatních značek, kteří tak mají jedinečnou příležitost posoudit svou konkurenci pohledem novináře včetně možnosti otestování konkurenčních automobilů.
 
Slavnostní vyhlášení AutoBest Gala Awards je každoročně významnou událostí pořádanou nezávislou organizací v rámci automobilového průmyslu v Evropě. Každý rok se na galavečeru potkávají špičkoví představitelé z různých společností. Slavnostní vyhlášení se tak stalo jedinou evropskou výroční událostí, kde se soutěžící z různých firem setkávají u jednoho stolu. Galavečery se za patnáct let proměnily z vybrané večeře v pětihvězdičkové restauraci do evropského galavečeru s prvotřídním uměleckým programem, menu a jedinečným velkým finále pro předávání ocenění AutoBest. Stále více zákazníků z celé Evropy může využít losování, které organizuje AutoBest, a které jim umožní účast na tomto galavečeru.
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru
  • AutoBest se rozrůstá do celoevropského rozměru