autobest vyhlašuje první ocenění | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest vyhlašuje první ocenění

AutoBest vyhlašuje první ocenění

08.10.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ocenění ManBest 2013 získává Dr. Ralf Speth, nejvyšší výkonný představitel společnosti Jaguar Land Rover. Pro ocenění SmartBest 2013 byl vybrán nádherně jednoduchý Chevrolet MyLink.

Finalisty ankety AutoBest 2014 jsou Chevrolet Trax, Hyundai i10, evropská verze nového Mitsubishi Space Star, Nissan Note a Peugeot 2008. K závěrečnému hodnocení porota přistoupí v první prosincové dekádě a vítěze zvolí tak, aby mohl být vyhlášen 15. prosince.

Předtím se porota ankety AutoBest vydá 28. - 29. listopadu na testovací dráhu NAVAK poblíž Bělehradu v Srbsku, kde se opět uskuteční test pěti finalistů. „Již třetím rokem v řadě uskutečňujeme jeden z nejvýznamnějších a nejkomplexnějších jízdních testů v rámci motoristických médií. Každá automobilka, která se účastní této akce, zaznamenala vysokou úroveň kvality centra NAVAK a velmi profesionální přístup členů naší poroty,“ uvedl Ilja Seliktar, president poroty AutoBest.

Ocenění ManBest 2013 získává Dr. Ralf Speth. Porota hlasovala jednomyslně ve prospěch nejvyššího výkonného ředitele automobilky Jaguar Land Rover vzhledem k jeho úspěšné strategii, která pozvedává prestiž a prodej značek společnosti po celém světě. Tento rok patřil v historii JRL k těm nejlepším.

„Dr. Speth je jedním z nejúspěšnějších řídících pracovníků v celém odvětví. Pod jeho vedením se JLP změnila ze společnosti s mnoha problémy na zázrak automobilového průmyslu. Dokázal, že jak Jaguar tak Land Rover mají maximální potenciál spolu s novými vysoce konkurenčními modely, a navrhl obchodní model, jenž má úžasné zisky,“ vyjádřil své ocenění Dan Vardie, předseda organizace AutoBest.

Pro získání ocenění DesignBest 2013 byl zvolen Ian Callum, ředitel designu Jaguaru. Porotu velmi zaujal jeho poslední výtvor, F-TYPE. Jedná se o sportovní automobil věrný hodnotám designu Jaguaru, kráse linií a čistotě formy. Kromě toho, to, jak v moderní verzi nově interpretoval sportovní vizi značky, je mimořádný úkol. Ocenění je současně poklonou vynikající práci věnované přepracování celého designového vyjádření Jaguaru, zavedení moderní interpretace s jakou může přijít jedině značka Jaguar.

Ocenění EcoBest 2013 dostane Fiat CNG program, jenž zavádí do praxe mnohem jednodušší řešení, dostupné a méně znečisťující než jakékoli jiné palivo. Úroveň jeho praktičnosti to doporučuje jako uskutečnitelnou a spolehlivou technologii, snadno aplikovatelnou a se zajímavými zdroji. Fiat dokázal, že CNG je zde a nyní jako jednoduché řešení dostupné téměř kdekoli. Při jakékoli rozumné analýze jsou vozidla s pohonem CNG v porovnání s jinými zelenými technologiemi první volbou.

Pro ocenění SmartBest 2013, které bylo zavedeno v loňském roce jako první mezi evropskými motoristickými médii, byl vybrán Chevrolet MyLink. S pomocí této inovační, jednoduché a snadno dostupné technologie mohou všichni cestující při jízdě poslouchat své oblíbené hudební nebo zpravodajské programy, hovořit s přáteli nebo rodinou. Chevrolet MyLink přináší do automobilu prostřednictvím smartphonu veškerá zařízení pro poskytování zábavy a informací, počínaje navigačním systémem až po na míle vzdálenou rozhlasovou stanici.

Letošní držitelé ocenění SafetyBest, TechnoBest, CompanyBest a SportBest budou oznámeni v polovině prosince současně s vyhlášením vítěze ankety AutoBest 2014.

Organizace AutoBest je jedinou mezinárodní nezávislou porotou, která se zaměřuje na doporučení nejvýhodnější koupě automobilu dostupného na evropském trhu. Pro zisk ocenění AutoBest musí být automobil tou nejlepší nabídkou pro průměrného zákazníka. Cena, servis, distribuce náhradních dílů a všestrannost jsou proto důležitými kritérii při hlasování. Design a nové technické vymoženosti jsou rovněž při hlasování významné. AutoBest při výběru vítěze používá transparentní hlasovací systém s ucelenou matricí 13 kritérií. Ač byla uvedena už před 12 lety, filosofie nejvýhodnější koupě AutoBest je na propadajících se evropských trzích ještě platnější než před desetiletím.

Porota AutoBest rovněž věnuje pozornost aktivitám automobilového průmyslu. Porota pečlivě prověřuje a hodnotí investice, nabídku nových pracovních příležitostí pro místní obyvatelstvo, investice do ekologických iniciativ a podporu rozvíjejících se regionů v Evropě.

V letošním roce členové poroty AutoBest pocházejí z 15 evropských zemí a zastupují potenciální trh s více než 300 miliony obyvatel. AutoBest je druhou největší nezávislou novinářskou porotou v Evropě.

Více na www.autobest.org.

Členské státy AutoBest:

Bulharsko

Česká republika

Chorvatsko

Kypr

Maďarsko

Makedonie

Polsko

Rumunsko

Rusko

Řecko

Slovensko

Slovinsko

Srbsko

Turecko

Ukrajina

  • AutoBest vyhlašuje první ocenění
  • AutoBest vyhlašuje první ocenění
  • AutoBest vyhlašuje první ocenění
  • AutoBest vyhlašuje první ocenění
  • AutoBest vyhlašuje první ocenění