benzina otevřela nové čerpací stanice na d3 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Benzina otevřela nové čerpací stanice na D3

Benzina otevřela nové čerpací stanice na D3

03.01.2013 | | Tiskové zprávy

Na dálničním tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi mohou řidiči nově zastavit u dvou čerpacích stanic Benzina Plus. 

 

Společnost Benzina zprovoznila u obcí Mezno a Mitrovice čerpací stanice Benzina Plus. Kromě kompletní nabídky paliv jsou čerpací stanice vybaveny provozovnami rychlého občerstvení Stop Cafe. Benzina tak upevňuje svou pozici největší sítě čerpacích stanic v České republice.

"Jde o vůbec první čerpací stanice postavené na dálnici D3. Jejich otevřením jsme úspěšně dokončili projekt implementace provozoven rychlého občerstvení Stop Cafe. V průběhu loňského roku společnost Benzina pod tímto názvem otevřela celkem 88 fastfoodových restaurací," uvedl Martin Durčák, ředitel pro maloobchod a člen představenstva skupiny Unipetrol. 

Na nových čerpacích stanicích Benzina počítá s implementací řešení, která mají za cíl zlepšit služby zákazníkům a zvýšit ochranu životního prostředí. Klasické osvětlení tak například nahrazují LED svítidla, instalována budou tepelná čerpadla zajišťující vytápění i chlazení objektu a větrací jednotky s rekuperací tepla.

V případě tepelných čerpadel vzduch - vzduch a rekuperátorů tepla jde o zcela ojedinělou technologii na českém trhu čerpacích stanic. Kombinací různých opatření by zde měla Benzina dosáhnout poklesu spotřeby energií a tepla až o 40 % oproti běžné spotřebě.

Na čerpacích stanicích Mezno a Mitrovice bude Benzina využívat také nejúčinnějšího typu solárních kolektorů, takzvané vakuové trubicové solární kolektory s technologií U-pipe, které zajišťují maximální výkon i při nepříznivých podmínkách. Tyto kolektory pracují i při difuzním světle, kolektor je schopen využívat dopadu světla pod všemi úhly. V rámci technického řešení bude použit i solární ohřev vody, při kterém se počítá až s 80% úsporou nákladů za energie.

Na obou čerpacích stanicích bude Benzina nabízet řidičům široký sortiment pohonných hmot Diesel Top Q, Verva Diesel, Natural 95 a Verva 100. V zimních měsících je samozřejmostí nabídka zimní nafty TOP Q s parametrem filtrovatelnosti do -20 °C, kterou doplňuje prémiová nafta Verva Diesel se speciální aditivací a filtrovatelností až do -26 °C.

Pro kamiony bude v nabídce vedle aditivované nafty k dispozici také  výdej  ekologické kapaliny  Ad Blue a to prostřednictvím moderní stojanové technologie. Odpočinout a občerstvit se budou moci řidiči v  provozovnách rychlého občerstvení Stop Cafe nebo restauraci McDonald's (směr Praha). Samozřejmostí jsou i sprchy pro dálkové řidiče.