centrum pro výzkum a vývoj porsche engineering v ostravě | Aktuality | autoweek.cz

Centrum pro výzkum a vývoj Porsche Engineering v Ostravě

Centrum pro výzkum a vývoj Porsche Engineering v Ostravě

06.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Česká pobočka poskytovatele vývojových služeb Porsche Engineering Group oficiálně otevřela nové centrum v Ostravě. Společnost Porsche Engineering Services, která má od roku 2001 sídlo v Praze, tím doplňuje a rozšiřuje své kapacity.
Porsche Engineering novou pobočkou v Ostravě pokračuje v investicích do oblasti mobility budoucnosti. Projekty nového ostravského výzkumného a vývojového centra se zaměří na automobilové trendy, jako jsou elektromobilita, autonomní jízda a chytrá mobilita.
 
„Automobilový průmysl v současnosti čelí mnoha technologickým výzvám. Porsche Engineering stojí v centru těchto změn. Naší novou pobočkou v Ostravě a vysoce kvalifikovanými inženýry v tomto regionu chceme podporovat pokrok v automobilovém průmyslu,“ řekl Dirk Lappe, generální ředitel Porsche Engineering Group a předseda představenstva Porsche Engineering Services.
 
„Naši noví kolegové v Ostravě budou pracovat na řadě zajímavých projektů. Příkladem je nový projekt, který souvisí s infrastrukturou pro rychlé nabíjení budoucích elektromobilů. Naši vývojáři pracují s nejvyspělejšími technologiemi, jako jsou komplexní simulace, nejmodernější metody digitálního vývoje a výroby prototypů,“ dodal generální ředitel Porsche Engineering Miloš Polášek.
 
Ostravská pobočka má 21 zaměstnanců. Do konce roku 2020 by v ní mělo pracovat 50 odborníků. Centrum pro výzkum a vývoj zaměstnává především vývojáře softwaru. Vzhledem k tomu, že se nová pobočka Porsche Engineering nachází na křižovatce České republiky, Slovenska a Polska, nabízí šanci inženýrům ze všech tří zemí.
 
Dalším důvodem pro výstavbu pobočky přímo v Ostravě je dosah několika technických univerzit v České republice a v sousedních zemích. Spolupráce s univerzitami je pilířem růstových strategií společnosti Porsche Engineering, a to jak z hlediska náboru, tak i vývoje. Společnost Porsche začala v České republice působit v oblasti vývojových služeb v roce 1996 navázáním spolupráce s Fakultou strojní ČVUT v Praze. Spolupráce s ČVUT se stále rozšiřuje.
 
Porsche Engineering Services je 100% dceřinou firmou společnosti Porsche Engineering Group a součástí globální sítě Porsche Engineering s pobočkami ve městech Weissach, Bietigheim-Bissingen, Wolfsburg, Lipsko, Praha, Ostrava, Šanghaj, Kluž (Rumunsko) a Nardò (Itálie). Porsche Engineering Group je dceřinou společností výrobce sportovních vozů Porsche AG. Historie poskytování vývojových služeb zákazníkům sahá až do roku 1931, kdy Ferdinand Porsche založil vlastní konstrukční kancelář.