dacia piknik 2014 | Aktuality | autoweek.cz

Dacia Piknik 2014

Dacia Piknik 2014

23.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První ročník celodenního neformálního setkání majitelů vozů Dacia navštívilo celkem 3954 účastníků. Při akci byly realizovány dva české rekordy.

Před deseti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí značku v Evropě s nejmladší modelovou řadou.

 

V reakci na rostoucí popularitu této značky mělo letos v České republice premiéru jedinečné setkání majitelů vozů Dacia pod názvem Dacia Piknik. Jedná se o velmi úspěšný koncept, který se uskutečnil již v mnoha zemích a má stále rostoucí návštěvnost, např. ve Francii v minulém roce navštívilo 6. ročník tohoto volnočasového odpoledne, jehož součástí byl i koncert, více než 15 000 lidí.

 

První ročník Dacia Pikniku se uskutečnil v prostorách místa pro volnočasové rodinné aktivity v Šiklově mlýně. Letošního prvního ročníků se zúčastnilo celkem 3954 osob, které přijely celkem v 1064 vozech, z nichž 808 bylo značky Dacia.

 

Na místě byly realizovány dva české rekordy, které byly oficiálně zaregistrované:

- počet klientských vozů značky Dacia zaparkovaných na jednom místě: celkem 808 vozů

- největší lidské logo značky Dacia v ČR, které bylo vytvořeno z 966 osob.

 

Tato velká akce, určená všem majitelům vozů Dacia, nabídla celodenní animace zdarma pro celou rodinu na čerstvém vzduchu a koncerty českých interpretů Janka Ledeckého, Ilony Czákové, Wabyho Daňka a dalších. Na tyto koncerty nikdo potřeboval vstupenku. Pro účast na této akci se majitel vozu Dacia přihlásil po obdržení pozvánky od svého dealera na internetové stránce www.daciapiknik.cz.

 

„První ročník Dacia Pikniku byl akcí, která ve všech směrech předčila naše nejsmělejší očekávání. Podařilo se nám vyjádřit náš respekt vůči našim zákazníkům, kteří to značce opětovali ve dnes nevídané míře,“ vyjádřil své první pocity po úspěšné akci generální ředitel společnosti Renault ČR Zdeněk Grunt.

 

Další zajímavosti:

- snědlo se celkem 988,5 m piknikové bagety

- bylo rozdáno přesně 3954 piknikových balíčků

- v rozlehlém areálu, plném celodenních atrakcí, nachodili účastníci Pikniku celkem 9489,6 km

- na akci se celkem podílelo 219 osob z řad pořadatelů

- na polygonu, kde mohli účastníci testovat model Duster 4x4, bylo realizováno celkem 749 jízd.

  • Dacia Piknik 2014
  • Dacia Piknik 2014
  • Dacia Piknik 2014
  • Dacia Piknik 2014