daimler prohloubí partnerství s renault-nissanem | Aktuality | autoweek.cz

Daimler prohloubí partnerství s Renault-Nissanem

Daimler prohloubí partnerství s Renault-Nissanem

04.07.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Daimler a Aliance Renault-Nissan jednají o prohloubení připravované spolupráce.

Finanční ředitel Bodo Uebber uvedl, že Daimler nejspíše prohloubí svou spolupráci s Renault-Nissanem. Oba partneři jsou v předstihu v přípravě svých aliančních projektů. „Diskutujeme o dalších možnostech spolupráce. Jednáme o hlubší spolupráci na kompaktních vozech,“ řekl Uebber.

Loni v dubnu Daimler a Renault-Nissan oznámily strategickou spolupráci (foto) na společném vývoji nové platformy s pohonem zadních kol, která by měla být oporou příštího modelu Smart ForTwo, nového čtyřmístného Smartu a nového Renaultu Twingo.

Renault bude rovněž Daimleru dodávat tříválcové a čtyřválcové zážehové a vznětové motory, které budou využívat Smart a nové prémiové kompakty značky Mercedes tříd A a B. Naopak Daimler bude luxusní divizi Nissanu Infiniti dodávat čtyřválcové a šestiválcové zážehové a vznětové motory.

Uebber uvedl, že automobilky jednají také o akumulátorech. Podle něho Daimler neplánuje vstup do nových obchodních oblastí poté, co v tomto roce převzal výrobce průmyslových vznětových motorů Tognum společně se skupinou vyrábějící letecké motory značky Rolls-Royce. „V současné době neplánujeme žádné velké akvizice,“ řekl Uebber a dodal, že společnost měla dobrou pozici z hlediska slučování a akvizicí stejně tak jako z hlediska spolupráce s jinými skupinami. „Jsme přesvědčeni, že podíly, které v současnosti vlastníme, jsou naprosto dostatečné pro dosažení cílů, které s nimi spojujeme,“ řekl Uebber.