fiat talento nahradí dosluhující scudo | Aktuality | autoweek.cz

Fiat Talento nahradí dosluhující Scudo

Fiat Talento nahradí dosluhující Scudo

29.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kompaktní lehký užitkový automobil, který v nabídce Fiatu vystřídá Scudo, má opět francouzské kořeny a ve Francii se bude i vyrábět. Jenže nová generace středně velké dodávky Fiat Talento vznikla ve spolupráci s automobilkou Renault.
Nový model Talento se v nabídce divize Fiat Professional zařadí mezi Dobló a Ducato. Vyrábět se bude na severozápadě Francie ve městě Sandouville spolu s vozy Renault Trafic 3. generace a Opel Movano. Později se k nim přidá ještě Nissan NV300.
 
Fiat se spojil s Renaultem poté, co skončila jeho téměř 20letá spolupráce s koncernem PSA Peugeot- Citroën. Proto končí Scudo, ale i Citroën Jumpy a Peugeot Expert. V nabídce PSA je nahrazují Citroën SpaceTourer a Peugeot Traveller. Spolu s nimi to je druhá generace Toyoty ProAce 2. generace.
 
Název Talento odkazuje na starověké mince a tím má evokovat dojem hodnoty. Prakticky celý automobil ale odpovídá francouzskému originálu. Italové jen upravili přední masku, nárazník a grafiku světlometů.

Pod kapotou najdeme vznětové čtyřválce 1,6 l, přičemž dvě výkonnější varianty (92 kW/125 k a 107 kW/145 k) mají přeplňování dvěma turbodmychadly. Převodovka je výhradně šestirychlostní přímo řazená.

Fiat zatím nespecifikoval, které verze karoserií a délek bude nabízet. Určitě to bude minibus i komfortní verze s možností lůžkové úpravy. Prodej začne v květnu.