florian müller jmenován generálním ředitelem společnosti mercedes-benz česká republika | Aktuality | autoweek.cz

Florian Müller jmenován generálním ředitelem společnosti Mercedes-Benz Česká republika

Florian Müller jmenován generálním ředitelem společnosti Mercedes-Benz Česká republika

14.02.2011 | Matějka Antonín | Aktuality

Od února 2011 je novým generálním ředitelem společnosti Mercedes-Benz Česká republika (MBCZ), pan Florian Müller (48). Ve funkci střídá Tilla Oberwördera (40), který stál v čele firmy od roku 2007 a nyní bude v centrále Daimler AG zodpovědný za celosvětový prodej dodávkových vozidel Mercedes-Benz.

Florian Müller začal svou kariéru u koncernu Daimler AG (dříve Mercedes-Benz AG) po úspěšném absolvování univerzity v roce 1991 v divizi Unimog. Během následujících let zastával různé vedoucí funkce, byl mimo jiné vedoucím projektu Guard (pancéřované automobily) a působil také jako general manager v britském Wokingu, kde Mercedes vyráběl ve společném podniku s McLaren supersportovní model SLR. Do České republiky přichází ze zastoupení Mercedes-Benz v Malajsii, kde působil ve funkci vice president pro prodej a marketing osobních vozidel M-B. Florian Müller je ženatý, má 3 děti.

„Velmi se těším na Českou republiku a věřím, že se pro mne a moji rodinu stane v příštích letech příjemným domovem. Společně s kolegy z MBCZ bych nadále rád posiloval pozice značek Mercedes-Benz, smart, Maybach a Fuso v České republice. Jedním z důležitých cílů je také podpora vnímání značky Mercedes-Benz jako významného investora, výrobce, odběratele i zaměstnavatele na českém trhu.“ uvedl při nástupu do funkce Florian Müller.