historické mercedesy v praze | Aktuality | autoweek.cz

Historické Mercedesy v Praze

Historické Mercedesy v Praze

26.08.2010 | | Aktuality

Mercedes-Benz Česká republika při příležitosti 15. výročí založení společnosti uspořádá v Praze ojedinělou výstavu.

Mercedes-Benz zve na výstavu veteránů i současných vozidel značky, která se uskuteční v prodejním a servisním centru Mercedes-Benz Česká republika, Bavorská 16 , Praha 5 - Stodůlky.

Výstava bude pro veřejnost přístupná v pátek 10. září od 14 do 18 hodin a v sobotu 11. září od 9 do 18 hodin. Vstup na výstavu bude zdarma.

Výstavu pořádá Mercedes-Benz Česká republika, generální dovozce vozidel značek Mercedes-Benz, smart, Maybach a Mistubishi Fuso do České republiky při příležitosti 15. výročí založení společnosti.
Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost si prohlédnout nejstarší automobil světa, tzv. Patent-Motorwagen, s nímž Karl Benz před 125 lety, na podzim roku 1885, podnikl první zkušební jízdy a 29. ledna 1886 jej zaregistroval na patentovém úřadě pod číslem Nr. 37 435. Na výstavě bude k vidění nejen přehlídka dalších historických klenotů značky Mercedes-Benz, ale i novější a současné automobily s třícípou hvězdou ve znaku a to jak osobní, tak dodávkové a nákladní. Chybět nebude ani novinka letošního roku model SLS AMG. Pro návštěvníky jsou připraveny i jízdy s modely s pohonem 4MATIC na terénním polygonu.