historie se potká na zámku v napajedlích | Aktuality | autoweek.cz

Historie se potká na zámku v Napajedlích

Historie se potká na zámku v Napajedlích

15.08.2012 | | Aktuality

Souběžně se 42. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se o posledním srpnovém víkendu uskuteční výjimečné setkání historických vozidel Bugatti na zámku v Napajedlích. Účastnit se budou více než dvě desítky slavných veteránů.

 

Vše začne v pátek 31. srpna 2012 v centru Zlína, kde v 19. hodin, ještě před oficiálním začátkem "barumky", nastartují své řadové motory ke spanilé jízdě slavné vozy Bugatti. Těch se zde sejde dosud nevídaný počet. Účast totiž přislíbily dvě desítky automobilů této francouzské značky.

Půl hodiny nato, v 19:30, je plánován start tradiční vzpomínkové jízdy "Zlínská osma", kde se přihlížejícím v akci představí také spousta automobilů z historie českých výrobců. Na trati v centru Zlína tak nebudou chybět ani zástupci značek Aero a Škoda.

V rámci jízdy "Grand Prix Bugatti" pojedou i další vysoce ceněné stroje. Návštěvníci budou moci shlédnout v akci auta jako jsou Darracq, Walter, Alfa Romeo, Laurin&Klement, MG a nebudou chybět ani Jaguary, Mercedesy a Hispano-Suiza.

Cílem obou jízd je zámek v nedalekých Napajedlech, kde čeká účastníky i veřejnost stylové prostředí a zázemí pro společenský večer, který zpestří vystoupení skupin Rangers, Hradišťan či Spirituál Kvintet. Společný odjezd všech historiků je ve 20.30 hodin.

V sobotu od časných ranních hodin, na vymezených plochách areálu zámku Napajedla, čeká návštěvníky této neobyčejné akce burza dílů a předmětů spojených s historickými vozidly.

Ústředním tématem setkání historických vozidel na zámku v Napajedlích je i výstava automobilů značky Bugatti spolu s představením jejich věrných kopií typu T35 ze série Nostalgic Edition, vyrobených ve zlínských dílnách. Při této příležitosti bude otevřen první velký market náhradních dílů, pneumatik a příslušenství na Grand Prix modely Bugatti.

Vstupenka pro dospělou osobu na oba dva dny stojí 200 Kč (vstupné zahrnuje i večerní program), dítě od šesti let zaplatí poloviční cenu.

Záštitu nad celou touto akcí přebírá vedle dalších společnost SAMOHÝL MOTOR HOLDING a.s. Zlín spolu s představitelem jedné z největších sbírek historických vozidel v České republice, JUDr. Ing. Ladislavem Samohýlem. Více o akci na stránkách www.nostalgic-edition.cz

Program akce:

Pátek 31. 8. 2012 - Zámek Napajedla

příjezd účastníků Grand Prix BUGATTI od ranních hodin do 14:00 hod.

15:00 hod. - ubytování a seznámení se s programem setkání

15:30 hod. - odjezd do centra Zlína, výstava vozidel účastníků

16:15 hod. - přesun účastníků do místa startu / areál SVIT/

18:45 hod. - řazení na startu

19:00 hod. - start jízdy "Grand Prix BUGATTI"

19:30 hod. - start vzpomínkové jízdy "Zlínská osma"

20:00 hod. - ocenění všech účastníků jízd

20:30 hod. - společný odjezd zúčastněných vozidel na zámek Napajedla

21:30 hod. - společenský večer s hudbou a ohňostrojem

Sobota 1. 9. 2012 - Zámek Napajedla

8:00 hod. - výstava historických vozidel účastníků setkání v areálu

10:00 hod. - oficiální představení věrných kopií automobilů Bugatti T35 ze série Nostalgic Edition veřejnosti

12:00 hod. - předání pamětních listů účastníkům

14:00 hod. - ukončení akce