honda e prototype předzvěstí sériového elektromobilu | Aktuality | autoweek.cz

Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu

Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu

28.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda e Prototype je vývojovým nástupcem konceptu Urban EV z roku 2017. Platforma s pohonem zadních kol zajišťuje dynamické jízdní vlastnosti. Nový elektromobil pro městský provoz bude poprvé představen 5. března na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Koncept Honda e Prototype byl navržen s ohledem na požadavky moderního městského životního stylu. Tento nový vůz navazuje na vysoce oceňovaný vůz Urban EV Concept 2017 a je klíčovou součástí strategie Electric Vision společnosti Honda pro evropský region. 
 
Nová platforma, vyvinutá speciálně pro tento elektromobil, zajišťuje kompaktní rozměry s relativně dlouhým rozvorem, širokými rozchody a krátkými přesahy pro dobrou ovladatelnost v městském prostředí a dynamické jízdní vlastnosti.
 
Proti konceptu Urban EV je novinka čtyřdveřová a nemá obrácené otevírání dveří. K zajímavým stylovým prvkům, které zdůrazňují čistý profil, patří zapuštěné vysouvací kliky dveří a kompaktní kamery nahrazující tradiční boční zrcátka. Displeje kamerového systému, nahrazujícího zpětná zrcátka, jsou začleněny po obou stranách přístrojové desky, která je po celé šíři zaplněna displeji.  Vůz je rovněž vybaven digitální zpětnou kamerou, která rozšiřuje zorné pole řidiče.
 
Intuitivní dvojitý horizontální displej je vybaven celou řadou inteligentních aplikací a služeb, které jsou připraveny pro využití cestujícími. Toto rozhraní bylo navrženo s důrazem na maximální použitelnost a posouvá vozidlo do sféry, kdy již není jen pouhým dopravním prostředkem, ale součástí moderního životního stylu.
 
Honda e Prototype je prvním vozem vytvořeným na kompaktní platformě speciálně navržené pro elektromobily. Má dojezd přes 200 km a je vybaven funkcí rychlého nabíjení, díky níž lze 80 % kapacity akumulátoru nabít za 30 minut. Výkonný trakční elektromotor pohání zadní kola.
 
Výroba kompaktního městského elektromobilu na bázi konceptu Honda e Prototype bude zahájena ještě letos.
 
  • Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu
  • Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu
  • Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu
  • Honda e Prototype předzvěstí sériového elektromobilu