honda jazz s novým vzhledem | Aktuality | autoweek.cz

Honda Jazz s novým vzhledem

Honda Jazz s novým vzhledem

15.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda Jazz se s novým vzhledem a v Evropě poprvé nabízeným zážehovým motorem 1,5 l i-VTEC o výkonu 96 kW (130 k) v nové verzi Dynamic představuje už v předstihu před frankfurtským autosalonem 2017. Dodávky nových vozů začnou počátkem roku 2018.
Změnami designu karoserie a začleněním charakteristického tvaru světlometů a masky chladiče se model Jazz přibližuje k nejnovějšímu stylu rodiny vozů Honda. Modernizovaný Jazz si uchovává mimořádnou všestrannost včetně zavazadlového prostoru o objemu 354 l resp. až 897 l se sklopenými zadními sedadly a v segmentu městských malých aut nadprůměrného prostoru pro cestující. Praktický systém dělených zadních sedadel Honda Magic Seat umožňuje vytvořit mnoho různých kombinací. Maximální délka převáženého nákladu je 2480 mm výška 1280 mm.
 
Novinkou je zážehový motor Honda 1,5 l i-VTEC o výkonu 96 kW (130 k), který se samočinnou  převodovkou CVT vykazuje spotřebu benzinu 5,4 l/100 km (emise CO2 124 g/km). Systém CVT byl upraven tak, aby jeho odezva při akceleraci byla lineárnější a kultivovanější.
 
Motor 1,5 l i-VTEC/96 kW (130 k) se nabízí v rámci nové verze Dynamic, která má upravený přední spoiler a na zádi třídílný difuzor. Verze Dynamic je rovněž vybavena LED světlomety, předními mlhovkami, bočními prahovými lištami, spojler na výklopných zadních dveřích a litými koly 16“ v leskle černém provedení. V interiéru zaujme čalouněním s  proužkovaným vzorem a koženým potahem volantu i řadicí páky.
 
U všech verzí modelu Jazz kromě nové verze Dynamic bude nadále k dispozici zážehový motor 1,3 l i-VTEC o výkonu 75 kW (102 k). Ke standardnímu vybavení modelu Jazz patří tempomat, vyhřívaná přední sedadla, automatické světlomety a protikolizní systém City-Brake Active. Vyšší verze jsou vybaveny informačním a zábavním systémem Honda Connect se 7“ dotykovým displejem, zadní parkovací kamerou, bezklíčovým ovládáním dveří a startováním a také pokročilými bezpečnostními technologiemi, jako jsou varování před čelní srážkou, varování při opuštění jízdního pruhu a systém rozpoznávání dopravních značek.
 
Modernizovanou podobu vozu Honda Jazz včetně verze Dynamic bude možné od listopadu 2017 a první dodávky přijdou počátkem roku 2018.
  • Honda Jazz s novým vzhledem
  • Honda Jazz s novým vzhledem
  • Honda Jazz s novým vzhledem
  • Honda Jazz s novým vzhledem
  • Honda Jazz s novým vzhledem