honda představí nový civic | Aktuality | autoweek.cz

Honda představí nový Civic

Honda představí nový Civic

01.08.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová generace crossoveru CR-V nebude u Hondy jedinou zásadní novinkou podzimu. Zatímco CR-V bude letos čeřit vody v zámoří, v Evropě by se mělo vše točit kolem deváté generace kompaktního modelu Civic.

Honda na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu představí novou generaci modelu Civic vyvinutou speciálně pro evropský trh. Ta první se představila v roce 1972 a ta přicházející je už devátá. Stejně jako současná generace ani ta nová nebude mít nic společného se stejnojmenným vozem prodávaným v zámoří.

Nový Civic se bude nabízet výhradně jen jako pětidveřový hatchback. Honda si v Evropě nedávno nechala patentovat karoserie severoamerické podoby Civicu s karoserií sedan. Je pravděpodobné, že tato verze se objeví jen ve vybraných zemích se zájmem o tento typ karoserie.

Vývoj se zaměřil především na vzhledovou přitažlivost, nadprůměrný vnitřní prostor a nízkou spotřebu paliva. Práce na vývoji jízdních vlastností a ovladatelnosti nové Hondy Civic probíhaly výhradně v Evropě. Inženýři Hondy si byli vědomi toho, že evropské silnice mají různorodou kvalitu - od rychlých dálnic až po venkovské silnice s velmi špatným povrchem. Tým japonských vývojářů v úzké spolupráci s evropskými kolegy a externími experty analyzoval vlastnosti a chování současné generace. Na základě získaných výsledků se pak zaměřili na zlepšení kvality jízdních vlastností, přičemž se ale snažili zachovat sportovní charakteristiku.

Nový Civic má zavěšení zadních kol pomocí kompaktního zkrutné příčky převzaté ze současné generace. S ohledem na další zlepšení ovladatelnosti a stability karoserie při vyšších rychlostech byly zvětšeny tloušťka stěn zkrutného nosníku a průměr stabilizátoru. Kromě toho se díky novým kapalinou plněnému uložení v zavěšení zadních kol podařilo zlepšit celkový jízdní komfort i ovladatelnost. Počáteční testy se uskutečnily ve výzkumném a vývojovém středisku v Japonsku a poté se vývojový tým přemístil do Evropy.

Vyrábět se bude, stejně jako evropská verze nové generace crossoveru CR-V, ve Swindonu ve Velké Británii. Výroba začne na konci letošního roku, ale prodej nového Civicu bude zahájen počátkem roku 2012. Současně s informací o přípravě zahájení výroby modelu Civic Honda uvedla, že po omezení kvůli nedostatku komponent v důsledku zemětřesení v Japonsku se produkce ve Swindonu vrátí k normálu během září.

 

  • Honda představí nový Civic
  • Honda představí nový Civic
  • Honda představí nový Civic
  • Honda představí nový Civic