nové hybridní svítidlo do motorového prostoru | Autoservis | autoweek.cz

Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru

Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru

20.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Philips zařazuje do nabídky nástupce svítilny CBL50. Hybridní svítidlo Philips CBH51 je vybaveno až 32 silnými LED diodami vyzařujícími světlo s barevnou teplotou 6000 K. Svítidlo se dá snadno namontovat na vozidlo a umožňuje práci v hloubi motorového prostoru.
LED Svítidlo Philips CBH51 je vybaveno 32 výkonnými diodami k montáži pod kapotou. Svítidlo zajišťuje osvětlení podobné dennímu světlu a přirozené světlo s teplotou 6000 Kelvinů je jemné pro oči a zabraňuje předčasné únavě.
 
CBH51 je hybridním svítidlem, protože má praktický dvojitý způsob napájení - s kabelem nebo bez něj. Režim boost umožňuje získat světelný proud s hodnotou 1200 lm, díky čemuž je viditelný i ten nejmenší detail. Zároveň lze při režimu bez kabelu využít úsporného režimu eco s cílem prodloužit činnost akumulátoru. Při světelném proudu sníženém do hladiny 500 lm bude světlo nadále jasné a má vysokou kvalitu.
 
Světelný paprsek s rozptylovým uhlem 120° osvětluje celý motorový prostor. Svítidlo je vybaveno integrovaným teleskopickým držákem s možností nastavení 1,1 až 1,8 m, díky čemu lze svítidlo upevnit pod jakýmkoliv krytem motoru. Vnitřní strana háků je pokryta pěnou, což chrání automobil před poškrábáním. Kromě toho lze zavěšené svítidlo otáčet kolem vlastní osy o 360° a snadno měnit proud světla.
 
Při přesunu po dílně odpojíte kabel a akumulátor umožní v režimu eco asi 5,5 hodiny nepřerušované práce bez kabelu. K delší práci se svítidlem Philips CBH51 potřebujete dlouhý a odolný 5 m napájecí kabel. Svítidlo i kabel byly navrženy tak, aby obstály v podmínkách servisní práce a byl odolný vůči působení chemikálií. K úplnému nabití akumulátoru svítidla jsou nutné jen dvě hodiny.
 
V souladu s mezinárodní normou týkající se odolnosti proti nárazům IK07 má svítidlo Philips CBH51 odolný hliníkový plášť navržený k používání v nejnáročnějších podmínkách v servisu, protože i tím nejzkušenějším zaměstnancům se někdy povede nešťastnou náhodou upustit nářadí.
 
Kromě toho svítidlo Philips CBH51 splňuje mezinárodní požadavky ohledně těsnosti v oblasti ochrany proti prachu a stříkající vodě IP54. Svítidlo, které se vyrábí v přísně hlídaném produkčním procesu zahrnujícím opakované utěsňování, má vysokou odolnost proti postříkání, je odolné proti prachu a působení většiny chemikálií a rozpouštědel, které se v dílně používají.
  • Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru
  • Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru
  • Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru
  • Nové hybridní svítidlo do motorového prostoru