nová řada berlingo, partner a combo | Aktuality | autoweek.cz

Nová řada Berlingo, Partner a Combo

Nová řada Berlingo, Partner a Combo

27.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Skupina PSA jako vedoucí evropský výrobce v oblasti lehkých užitkových vozů v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek s novou generací vozů Peugeot Partner, Citroën Berlingo Van a Opel/Vauxhall Combo Cargo.
Skupina PSA hodlá upevnit své postavení vedoucího výrobce na evropském trhu s malými dodávkami, kde dosahuje více než 30 % podíl, a nabízí svým současným i budoucím zákazníkům novou generaci vozů Peugeot Partner, Citroën Berlingo a Opel/Vauxhall Combo. Nová generace je 3. u vozů Peugeot Partner a Citroën Berlingo a už 5. u vozu Opel Combo.
 
Skupina PSA v roce 2017 ve světě prodala 658 000 užitkových vozů a odvozených osobních verzí, což představovalo nárůst o 16 %. Peugeot Partner byl v roce 2017 v čele prodejů dodávek v Evropě s prodejem téměř 78 000 vozů následován Citroënem Berlingo s téměř 73 000 prodanými vozy.
 
Nové vozy, které vzešly ze společného vývojového programu, vznikly na základě platformy EMP2. Nové modely poskytují zákazníkům zcela nové prvky výbavy uspokojující každodenní i mimořádné potřeby a nabízejí stále větší bezpečnost (podpůrné prvky řízení a manévrování), komfort a praktičnost (kabina typu polokombi, větší užitečné zatížení, delší ložná plocha, paket Stavba atd.).
 
Skupina PSA nyní nabízí širokou škálu verzí karoserií kombinujících různé varianty užitečného zatížení od 650 kg po 1000 kg, dvě délky vozidel 440 a 475 cm, 2, 3 nebo 5 míst k sezení a prvky výbavy (otvor pro dlouhý náklad, výklopný zadní díl střechy „Girafon“, zesílené osvětlení nákladového prostoru, zásuvka 220 V atd.), která tak dokáže pokrýt všechny potřeby profesionálních uživatelů.
 
Philippe Narbeburu, ředitel obchodní jednotky Užitkové vozy uvedl: „Tato nová generace malých dodávkových vozů představuje novou etapu obnovy našich modelových řad. Naše nabídka je moderní, vozy jsou výkonné a byly navrženy tak, aby uspokojily náročné požadavky klientů a zajistily jim jedinečný zážitek. Chceme upevnit naše vedoucí vedení v Evropě a dál vyvážet naše know-how na další kontinenty.“
 
Vozy značky Peugeot a Citroën se vyrábějí v továrnách ve španělském městě Vigo a v portugalském městě Mangualde. Španělský závod bude poprvé vyrábět i vozy Opel/Vauxhall. Pro zajištění obchodních cílů nové nabídky byl v Mangualde vytvořen třetí výrobní tým (225 nových zaměstnanců) a ve Vigu čtvrtý (900 nových zaměstnanců), které fungují od dubna (Mangualde) a června (Vigo). Obě továrny, jež jsou součástí Pyrenejské divize PSA, prošly rozsáhlou modernizací, aby mohly při výrobě nových modelů Peugeot Partner, Citroën Berlingo a Opel/Vauxhall Combo dosahovat kvality na nejlepší úrovni skupiny PSA.
 
Uvedené vozy se budou prodávat ve stovce zemí. V Evropě bude zahájeno přijímání objednávek v září.
  • Nová řada Berlingo, Partner a Combo
  • Nová řada Berlingo, Partner a Combo
  • Nová řada Berlingo, Partner a Combo
  • Nová řada Berlingo, Partner a Combo
  • Nová řada Berlingo, Partner a Combo