když má designér dlouhou chvíli | Aktuality | autoweek.cz

Když má designér dlouhou chvíli

Když má designér dlouhou chvíli

26.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koronavirus způsobil, že se práci z domova musejí věnovat i designéři. Hlavní designér společnosti Fiat Chrysler Ralph Gilles se rozhodl podělit o to, co nyní dělá, a prostřednictvím Instagramu naznačil podobu připravovaného vozu Dodge - snad nástupce modelu Charger nebo Challenger.
„Ačkoliv musíme nyní být v izolaci a pracujeme z domova, stále si virtuálně posuzujeme různé návrhy. Ačkoli NIKDY nebudeme budoucí produkt ukazovat prostřednictvím sociálních sítí, tentokrát jsem udělal výjimku, jelikož tento experimentální návrh budoucího Dodge padl na podlahu ve střižně, protože se designér rozhodl jako součást tohoto návrhu vytvořil žluté okraje spoileru. Vážně jsme se u toho hodně nasmáli!“ napsal Ralph Gilles na vysvětlenou.
 
Jako rozptýlení v našem současném životě přesunutém do virtuálního světa nás vedoucí designér FCA opravdu zaujal. Těžko odhadovat, jak dalece se tento Gillesův návrh promění v  reálný model značky Dodge - snad budoucího nástupce Chargeru nebo Challengeru. I když jde zatím jen o prvotní návrh, můžeme předpokládat, že asi nejde jen o výsledek vyplňování dlouhé chvíle, takže můžeme tipovat, zda bude k realizaci výsledného modelu použita platforma Peugeotu 508.
 
A i kdyby šlo jen o žert, tak díky Gillesovi se i nyní můžeme také trochu pobavit o autě. A to je konec konců také dobrý marketing.