kia optima sportswagon | Aktuality | autoweek.cz

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon

23.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Ženevě 2016 Kia představí své první kombi střední třídy s designem inspirovaným studií Sportspace z roku 2015 Optima Sportswagon. K tomu přidá sedan Optima EcoPlugin s plug-in hybridním pohonem.
Na 86. ženevském autosalonu se 1. března 2016 uskuteční celosvětová premiéra vozu Optima Sportswagon, historicky prvního kombi Kia střední třídy.
 
Kombi Optima Sportswagon je inspirované vývojovou studií Kia Sportspace, předvedenou na ženevském autosalonu 2015. Nabídne stejný design a vysoce kvalitní interiér jako sedan Optima, ale s ještě praktičtější karoserií. Optima Sportswagon má při délce 486 cm zavazadlový prostor 553 l (dle VDA).Nakládání těžkých předmětů usnadňuje nízká nákladová hrana a elektrické ovládání výklopné zádi pomocí inteligentního klíčku.
 
„Pro značku Kia je to v Evropě důležitý produkt, který zvýší náš podíl v tomto důležitém segmentu. V Evropě platí, že dvě třetiny všech prodaných vozů v segmentu D, resp. tři čtvrtiny flotilového prodeje v této třídě představují právě kombi, takže Optima Sportswagon sehraje významnou roli v přilákání nových soukromých i firemních zákazníků k naší značce. Pro značku Kia je to důležitý model schopný přetáhnout zákazníky od konkurence,“ vysvětluje Michael Cole, COO společnosti Kia Motors Europe.
 
Pro evropskou podobu Optimy Sportswagon s pohonem předních kol se budou nabízet vznětový motor 1,7 l CRDi (104 kW/141 k při 4000/min a 340 N.m v rozsahu 1750 až 2500/min) nebo zážehový 2,0 l CVVL (120 kW/163 k při 6500/min a 196 N.m při 4800/min). Verze GT bude vybavena novým zážehovým motorem 2,0 l turbo GDI (180 kW/245 k při 6000/min a 353 N.m).
 
V nabídce pro Optimu Sportswagon je interiér v černém nebo dvoubarevném provedení (tmavě a světle šedá) textilního nebo koženého čalounění s konzolí v kombinaci leskle černé a chromu.
 
Optima Sportswagon bude vybavena nejnovější verzí audio soustavy a navigace Kia AVN a systémem infotainmentu s dotykovým displejem 8“. Systém Kia AVN podporuje tuner pro příjem digitálního vysílání DAB a AVN nabízí online služby Kia Connected Services s aktuálními informacemi.
 
Optima Sportswagon zároveň nabídne podporu technologie Android Auto, umožňující komunikovat s telefony se systémem Android verze 5.0 (Lollipop) a vyšší, resp. technologie Apple CarPlay (objeví se do konce roku 2016) pro telefony iPhone 5 nebo novější. Oba systémy jsou vybaveny funkcí rozpoznávání hlasu.
 
Kia Optima Sportswagon se v Evropě začne prodávat v posledním čtvrtletí roku 2016 se sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 000 km). Optima Sportswagon v evropské specifikaci se bude vyrábět v korejském výrobním závodu Kia ve Hwasungu. Uvidíme, jak se jí bude dařit proti dominantnímu modelu na našem trhu v tomto segmentu - Superbu Kombi.
 
Proti Superbu Kia v Ženevě představí také sedan Optima EcoPlugin s plug-in hybridním pohonem kombinujícím zážehový 2,0 GDI o 115 kW (156 k) s elektromotorem o 50 kW napájeným z lithio-polymerového akumulátoru s kapacitou 9,8 kWh. Celý systém může pracovat s největším celkovým výkonem 151 kW (205 k) a na čistě elektrický pohon umožňuje dojezd 44 km nejvyšší rychlostí 120 km/h resp. 54 km úspornou jízdou.
  • Kia Optima Sportswagon
  • Kia Optima Sportswagon
  • Kia Optima Sportswagon
  • Kia Optima Sportswagon
  • Kia Optima Sportswagon