kia sportage příští generace | Aktuality | autoweek.cz

Kia Sportage příští generace

Kia Sportage příští generace

28.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Kia Motors Europe odhalila první oficiální fotografie exteriéru nové generace modelu Kia Sportage. Nová Sportage se představí na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu.
Čtvrtá generace vozu Kia Sportage má zcela nový výraz: světlomety vozu nejsou začleněny do masky chladiče, ale ubíhají dozadu podél vnějších hran ostřeji tvarované kapoty a výraznějších okrajů blatníků. Nižší a širší maska chladiče, hlásající příslušnost ke značce Kia, opticky vyplňuje spodní partie přední masky vozidla.
 
Boční profil je sportovnější a více zkosený, přičemž linie střechy se mírně zužuje směrem k zádi vozu. Při delším rozvoru náprav je patrný delší přední a kratší zadní převis. Štíhlá sdružená světla na zádi, inspirovaná konceptem Kia Provo z roku 2013, navazují na linii probíhající po celé šířce pátých dveří.
 
Vzhled vozu naznačuje snahu o posun vozu blíž k prémiovosti do pozice rivala bestselleru tohoto segmentu Nissanu Qashqai. Stávající Kia Sportage je třetí nejprodávanější SUV evropského trhu právě po Qashqai a Volkswagenu Tiguan ale těsně před sesterským modelem Hyundai ix35, jehož nástupce Tucson byl představen nedávno. Tucson a nová Sportage samozřejmě budou sdílet nejen platformu, ale mnoho dalších komponent, nicméně půjde o stylově zcela odlišné modely snažící se oslovit poněkud jiné skupiny zákazníků.
 
Podoba nové generace vozu Kia Sportage vznikla pod vedením evropského designérského studia Kia v německém Frankfurtu. Podílela se ale na ní i další designérská studia Kia v korejském Namyangu a kalifornském Irvine.
 
V interiéru, který zatím nebyl odhalen, Kia slibuje dosud nejvyšší kvalitu u svých vozů.
 
Do prodeje přijde čtvrtá generace vozu Kia Sportage až v příštím roce.
  • Kia Sportage příští generace
  • Kia Sportage příští generace
  • Kia Sportage příští generace
  • Kia Sportage příští generace