nový opel corsa opc | Aktuality | autoweek.cz

Nový Opel Corsa OPC

Nový Opel Corsa OPC

07.02.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Motor 1,6 Turbo Ecotec o výkonu 152 kW a s točivým momentem 280 N.m poskytuje miniautu zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s a maximální rychlost 230 km/h. První možnost k objednání Corsy OPC s cenou už od 504 900 Kč je už nyní.

Nejrychlejší člen rodiny Corsa nové generace kombinuje sportovní charakter s využitelností v každodenním provozu.  Corsa OPC se odlišuje novým designem přední části karoserie s velkými otvory pro vstup vzduchu k motoru a brzdám. Malý lapač vzduchu v přední části kapoty dodává vozu sportovní akcent. Spoiler na zádi je na výběr ve dvou podobách - standardní nebo v mohutnější, která vytváří větší aerodynamický přítlak. Tlumič výfuku Remus se dvěma koncovkami včleněnými do difuzoru dodává vozu ještě výraznější sportovní podobu, a to jak vizuálně, tak i akusticky.

 

Také interiér je ve sportovním duchu se sportovními sedadly Recaro, zploštělým volantem, hlavicí řadicí páky OPC a sportovní pedály. Stejně jako do ostatních verzí Corsy lze na přání pořídit infotainment Opel IntelliLink, který umožňuje plnou integraci chytrého telefonu do systémů vozu.

 

Turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec 1,6 l má výkon 152 kW (207 k) a dosahuje maximálního točivého momentu 245 N.m v rozmezí otáček 1900-5800/min, přičemž funkce Overboost jej dokáže krátkodobě zvýšit až na 280 N.m. Točivý moment se na přední kola přenáší prostřednictvím šestirychlostní přímo řazené převodovky. Nový Opel Corsa OPC zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,8 s a maximální rychlost činí 230 km/h. Přitom má v kombinovaném cyklu spotřebu jen 7,5 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 174 g/km.

 

Konstruktéři automobilky Opel spolu se specialisty firmy Koni vyvinuli podvozek, který je sice nekompromisně sportovní, ale zároveň poskytuje solidní úroveň komfortu. To je zásluha především nového frekvenčně-selektivního tlumení FSD (Frequency Selective Damping). Hydraulické tlumiče jsou vybaveny druhým paralelním okruhem oleje, který umožňuje zvýšení tlumicího účinku. FSD tedy funguje jako hydraulický zesilovač, který zpomaluje nárůst tlaku. Pokud se píst tlumiče pohybuje rychleji, je druhý olejový okruh uzavřený, což zvýší tlumicí účinek.

 

Modifikované pružiny snížily světlou výšku o 10 mm. Podvozek je odladěn tak, aby se zkušený řidič mohl dostat až na limit. Proto lze elektronický stabilizační systém ESP úplně vypnout. Také řízení prošlo modifikacemi a reaguje ještě bezprostředněji a přesněji, přičemž řidiči poskytuje lepší zpětnou vazbu. Sériově dodávají pneumatiky Michelin215/45 R17. Brzdy mají vpředu kotouče o průměru 308 mm a s vnitřním chlazením.

 

Řidiči, kteří touží po ještě lepších záběrových schopnostech a ostřeji reagujících brzdách, si mohou objednat sadu Performance, která zahrnuje i mechanický lamelový samosvorný diferenciál Drexler, 18" kola z lehké slitiny se speciálními pneumatikami Michelin a ještě sportovněji naladěný podvozek. Corsa OPC se sadou Performance má vpředu brzdy Brembo s kotouči o průměru 330 mm a s vnitřním chlazením.

 

Corsa OPC bude mít výstavní premiéru za měsíc na autosalonu v Ženevě, ale kampaň Opel 24 hodin, která proběhne od pátku 13. února od 12:00 do soboty 14. února do 12:00, bude první příležitostí k objednání tohoto sportovního modelu za cenu od 504 900 Kč.

  • Nový Opel Corsa OPC
  • Nový Opel Corsa OPC
  • Nový Opel Corsa OPC
  • Nový Opel Corsa OPC
  • Nový Opel Corsa OPC