limitované edice defenderu | Aktuality | autoweek.cz

Limitované edice Defenderu

Limitované edice Defenderu

08.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka Land Rover využije rok 2015 k oslavám Defenderu. Výroba tohoto vozu ve Velké Británii totiž vstupuje do závěrečné fáze. Tento model ale úplně nekončí. Dokládá to premiéra třech limitovaných verzí modelu Defender.

V rámci oslav se automobilka Land Rover vrátil na pláž Red Wharf Bay v Anglesey, kde všechno začalo. Vytvořila kilometrovou kresbu v písku pomocí šesti Land Roverů a k potěšení všech fanoušků oznámila uvedení tří limitovaných edic této legendy do prodeje. Kresba je připomínkou okamžiku z roku 1947. Maurice Wilks, technický ředitel společnosti Rover, tady poprvé načrtl tvar původního Land Roveru a představil nápad svému bratru Spencerovi, generálnímu řediteli téže firmy.

 

Událost byla zároveň premiérou třech limitovaných verzí modelu Defender. Každá z nich vyjadřuje odlišnou podstatu charakteru této ikony. Edice Heritage a Adventure jsou poháněny vznětovým motorem Land Rover o objemu 2,2 litru. Oba modely je možné objednávat od března 2015.

 

„Chtěli jsme připomenout konec výroby modelu Defender v Solihullu speciální edicí, ale vymyslet jedinou identitu bylo nemožné. Proto jsme vyvinuli tři velmi odlišné modely Defenderu, které odráží jeho sílu a charakter,“ řekl Nick Rogers, Land Rover Vehicle Line Director. „Ať už naši zákazníci chtějí oslavit odkaz značky Land Rover nebo touží po pořádném dobrodružství, bude zde limitovaná edice Defenderu, která bude připravena jejich přání vyplnit.“

 

Edice Heritage

Edice Heritage evokuje historii modelu Defender jako moderní interpretaci legendárního Land Roveru HUE 166. Jde o první předprodukční vůz Series I přezdívaný Huey, který pochází z roku 1947. Tradicionalisté ocení metalický lak Grasmere Green, střechu v barvě Alaska White, masku chladiče a rámečky světlometů ve stylu Heritage a odolné ocelové ráfky. Další nostalgické prvky představují stříbrný přední nárazník s černými zakončeními, čirá skla směrových světlometů a panty dveří v barvě Indus Silver. Zaujmou také podběhy kol v barvě karoserie a zástěrky ozdobené logem Heritage.

 

Exteriér je doplněn hliníkovými znaky Heritage na masce chladiče a zadní části karoserie. Podobné prvky byly použity na modelech Series I a II. Přední blatníky zdobí označení HUE 166. Zevnějšek vzdává hold nejstarším Land Roverům, uvnitř se edice Heritage může pochlubit řadou výdobytků moderní doby a luxusním zpracováním. Edice Heritage je nejen osobitá, ale zároveň funkční.

 

Vozy edice Heritage budou k dostání s karoserií 90 i 110 - typy karoserie: 90 Hard Top, 110 Station Wagon. Orientační cena: Defender 90 HT Heritage  od 1 005 150 Kč, Defender 110 SW Heritage od 1 161 240 Kč. V prodeji bude od srpna 2015

 

Edice Adventure

Model Defender pomohl vybudovat renomé značky Land Rover jako vyhledávaného expedičního vozu. Edice Adventure je určena pro zákazníky, kteří chtějí poznávat svět. Může pochlubit novou ochranou podvozku a pneumatikami Goodyear MT/R.

Tento model charakterizují 7" LED světlomety, čirá skla předních směrovek a diamantem obráběná lesklá černá kola z lehkých slitin s dělenými paprsky. Přední blatníky jsou ozdobeny znakem 110. Velký důraz je kladen na komfort uvnitř vozu. Edice Adventure nabízí také vysoce kvalitní ochranu před přírodními živly. Nádech luxusu dodávají prémiová sedadla čalouněná kůží Windsor.

Orientační cena: Defender 110 Station Wagon Adventure od 1 393 080 Kč, v prodeji od srpna 2015.

 

Třetí edice Autobiography bude k dispozici na vybraných trzích také v tomto roce. V České republice tento model dostupný nebude.

  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu
  • Limitované edice Defenderu