městský mini-crossover opel adam rocks | Aktuality | autoweek.cz

Městský mini-crossover Opel Adam Rocks

Městský mini-crossover Opel Adam Rocks

11.03.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

 

Opel Adam Rocks kombinuje jízdu s otevřenou střechou s robustností a odolností crossoveru. Adam Rocks se začne prodávat v létě tohoto roku. 

 

Studie Adam Rocks, představená v Ženevě před 12 měsíci, se setkala s  nadšenou reakcí publika, takže se nové vedení automobilky Opel rozhodlo o jejím zavedení do sériové výroby.

Adam Rocks je dlouhý jen 3,74 m. Se standardně dodávanou elektricky ovládanou shrnovací plátěnou střechou Swing Top, výraznými ochrannými plastovými prvky karoserie a o 15 mm zvýšenou světlou je to první malý třídveřový městský crossover s délkou pod 4 m. Podvozkové komponenty byly modifikovány nebo nově odladěny.

Standardní skládací textilní střecha SwingTop se shrnuje k zadním sloupkům karoserie za 5 s. Tento systém nemá negativní dopad na tuhost karoserie nebo funkčnost vozu. Dveře i objem zavazadlového prostoru zůstávají plně zachované.

 

Opel IntelliLink

Adam Rocks je vybavený infotainmentem Opel IntelliLink, plně kompatibilním s nejmodernějšími smartfony využívajícími operační systémy Android a Apple iOS. Je vybaven dotykovým displejem 7" a možností připojit externí média přes USB nebo integrovaný modul  Bluetooth. Opel IntelliLink zajišťuje navigaci s využitím aplikace BringGo i příjem podcastingu a rozhlasového vysílání z internetu přes aplikace Stitcher a TuneIn. Při integraci přístrojů Apple s operačním systémem iOS je k dispozici i hlasové ovládání Siri Eyes Free. To umožňuje například čtení příchozích textových zpráv SMS syntetickým hlasem nebo diktování SMS bez nutnosti spouštění rukou z volantu. 

 

1,0 Ecotec Direct Injection Turbo

Adam Rocks je poháněn novým tříválcovým motorem Ecotec 1,0 Direct Injection Turbo, který dává výkon až 85 kW (115 k) a točivý moment 166 N.m při kombinované spotřebě benzinu 4,3 l/100 km. Převodovka je šestirychlostní přímo řazená.

Nový motor 1,0 Ecotec Direct Injection Turbo je na výběr ve dvou výkonových modifikacích: 66 kW (90k) a 85 kW (115k). Doplňuje nabídku zážehových agregátů pro modelovou řadu Adam dosud tvořenou trojicí čtyřválcových nepřeplňovaných motorů 1,2 l/51 kW (70 k) a 1,4 l/64 kW (87 k) resp. 74 kW (100 k).

Opel Adam Rocks se začne prodávat začátkem léta, kdy budou zveřejněny ceny. Výroba odstartuje v srpnu v závodě v Eisenachu.

  • Městský mini-crossover Opel Adam Rocks
  • Městský mini-crossover Opel Adam Rocks
  • Městský mini-crossover Opel Adam Rocks
  • Městský mini-crossover Opel Adam Rocks
  • Městský mini-crossover Opel Adam Rocks