modernizované vozy peugeot partner a partner tepee | Aktuality | autoweek.cz

Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee

Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee

08.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do prodeje přišly modernizované podoby vozů Peugeot Partner a Peugeot Tepee, které byly představeny letos v březnu na autosalonu v Alžírsku.
Výrazná přední část vozu dostala novou masku chladiče, která navazuje na současný design ostatních modelů značky.
 
Cena vozu Partner Tepee se současnou slevou začíná na 335 000 Kč vč. DPH (Access 1,6 VTi 98) se značkovou zárukou na 5 let/60 000 km. Užitkový Partner Furgon L1 Access 1,6 VTi 98 má základní akční cenu 259 900 Kč (bez DPH).
 
Komunikující Partner Tepee
Ergonomická kabina vozu je vybavena novým telematickým systémem s velkým barevným dotykovým displejem 7'' zabudovaným do středu přístrojové desky. Tento systém je standardně u 3. stupně výbavy Allure a za příplatek u verzí Active a Outdoor. Dotykový displej poskytuje snadný přístup k různým funkcím: palubní počítač, AM/FM rádio, přehrávání hudby na hard disku nebo v přenosném zařízení, HF Bluetooth a navigace.
 
Partner Tepee nabízí také USB port, Jack a funkci MirrorScreen, který umožňuje přenést mobilní aplikace připojeného chytrého telefonu kompatibilního s komunikačními protokoly Mirrorlink nebo Carplay na dotykový displej. Tlačítkem na volantu se spouští systém rozpoznávání hlasu přenesený z chytrého telefonu připojeného přes Bluetooth, odpovědi jsou přenášeny do reproduktorů.
 
Active City Brake
Novinkou je systém Active City Brake (Automatické brzdění ve městě v případě rizika srážky) s laserovým čidlem s dosahem na malou vzdálenost (Lidar : Light Detection and Ranging) detekujícím překážky. Systém dokáže v případě potřeby v některých případech vozidlo i automaticky zastavit a vyhnout se tak kolizi. Nabízí se za příplatek od druhé úrovně výbavy Active. Také couvací kamera je za příplatek od druhé úrovně výbavy Active. Kromě zadního parkovacího senzoru, který je k dispozici sériově u verze výbavy Allure, je nový Partner Tepee na přání vybaven předním parkovacím asistentem.
 
Grip Control
Systém Grip Control, patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën, zlepšuje schopnost vozu zvládat jízdu na obtížně sjízdných silnicích, polních cestách i mírně náročném terénu. Grip Control je spojen s velkou světlou výškou 15 cm a pneumatikami Mud & Snow. Systém působí na přední kola, ale nechává řidiči možnost zvolit v režim Standard, Sníh, Terén, Písek, ESP Off.
 
Nová řada motorů
Nový Peugeot Partner Tepee nabízí výběr z motorů nejnovější generace, které splňují Euro 6. Od počátku je k dispozici celkem šest zážehových (VTi) a vznětových (BlueHDi) s výkony od 55 kW (75 k) do 88 kW (120 k). V průběhu první poloviny roku 2016 by měl Partner dostat také nejnovější tříválcový zážehový přeplňovaný motor 1,2 PureTech 81 kW (110 k).
 
Přizpůsobitelný potřebám
Parter Tepee je k dispozici s 5 nebo 7 samostatnými sedadly, z nichž tři ve 2. řadě, resp. dvě ve 3. řadě lze zcela vyjmout. Vůz má rovnou podlahu a objem zavazadlového prostoru 675 až 3000 l. Přístup je usnadněný díky velkým zadním výklopným dveřím a otevíratelnému zadnímu oknu. Stropní odkládací prostor má objem 94 l.
 
Od 2. stupně výbavy Active jsou nyní k dispozici tempomat a klimatizace. Verze Outdoor a Allure nabízejí navíc tři samostatná vyjímatelná sedadla ve 2. řadě a boční airbagy v 1. řadě.
 
Peugeot Partner
Z hlediska designu se u užitkových vozů kromě nové přední masky změnily i světlomety, které Partneru dodávají pohled, jímž se liší od vozu Partner Tepee.
 
Peugeot Partner rovněž nabídne širokou škálu motorů nejnovější generace. V první fázi jsou k dispozici tři: 1,6 VTi 72 kW (98 k), 1,6 HDi 55 kW (75 k) a 1,6 HDi 66 kW (90 k). V příštím roce se objeví také úsporné turbodiesely BlueHDi. Nabídku doplňuje verze Partner Electric s výkonem 49 kW (67 k) a dojezdem 170 km. Na elektrické hnací ústrojí a akumulátor je záruka 8 let nebo 100 000 km.
 
Také pro užitkový Partner jsou připraveny Active City Brake, tempomat, zadní parkovací senzor, přední parkovací asistent, couvací kamera i Grip Control, stejně jako nová telematická výbava s barevným dotykovým displejem 7".
 
V kabině s řadicí pákou na přístrojové desce je k dispozici mnoho úložných prostor. Před volantem je umístěna uzavřená odkládací přihrádka a do opěradla sklopného prostředního sedadla je zabudována psací deska, což profesionálním řidičům umožňuje proměnit interiér vozu v mobilní kancelář.
 
Peugeot Partner nabízí dvě délky L1 438 cm a L2 463 cm, verzi s větší kabinou se sklopitelnou lavicí ve 2. řadě a kabinu s platformou pro karosářské přestavby. Verze L1 má objem nákladového prostoru 3,3 m3 při užitečné délce 180 cm, dlouhá verze L2 poskytuje objem 3,7 m3 a užitečnou délku 205 cm. Tuto kapacitu lze zvětšit na 3,7 m3 ve verzi L1 s užitečnou délkou 300 cm a na 4,1 m3 ve verzi L2 s užitečnou délkou 325 cm díky multifunkční lavici Multiflex. Užitečná šířka 162 cm resp. 123 cm mezi podběhy umožňuje v krátké verzi L1 dvě europalety. Nakládání usnadňují zadní dvoukřídlé asymetrické dveře, které se otevírají do úhlu 180°. Užitečná hmotnost se pohybuje od 625 kg po 890 kg u L1 a do 750 kg u L2.
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Modernizované vozy Peugeot Partner a Partner Tepee