modernizovaný citroën berlingo multispace | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace

Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace

27.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën Berlingo je prostorný, víceúčelový vysoce funkční automobil s výraznou osobností. Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace si uchovává všechny své přednosti z hlediska modularity, využitelného prostoru i výbavy, jako je odkládací prostor pod střechou Modutop.
Citroën řadí Berlingo Multispace do segmentu Ludospace, který tímto modelem založil. O jeho úspěšnosti svědčí 2,9 milionů prodaných vozů od roku 1996. Nyní Citroën Berlingo prošel modernizací. K osvědčeným přednostem přidává modernější vzhled s výraznější přední maskou hned ve čtyřech variantách s nově umístěnými denními světlomety s LED diodami a novou mřížkou chladiče.
 
Citroën Berlingo Multispace není velký (délka 438 cm, rozvor náprav 273 cm), ale nabízí rekordní prostornost a víceúčelovost. Zavazadlový prostor má objem 675 l po vyjmutí sedadel ve 2. řadě jej lze zvětšit na 3000 l. Navíc je zde podstřešní odkládací prostor Modotup.
 
Berlingo nabízí mnoho výhodných kombinací umožňujících přizpůsobit všem možným typům využití s jedněmi nebo dveřmi bočními posuvnými dveřmi, víkem zavazadelníku s otvíracím oknem umožňujícím snadný přístup do zavazadlového prostoru i do systému Modutop aniž by bylo nutné otevírat celé víko, nebo asymetrické zadní dvoukřídlé dveře umožňující například převážení dlouhých předmětů.
 
V nově přepracovaném interiéru je novinkou je 7" dotykový displej, zjednodušující přístrojovou desku a umožňující přístup k funkcím médií a navigace a poskytující možnost využití jako displeje chytrého telefonu pomocí funkce Mirror Screen.
 
Pro snadnější řízení je nové Berlingo vybaveno systémem automatického brzdění Active City Brake, parkovací kamerou na zádi a zadním parkovacím asistentem. Dále je zde automatické rozsvěcování světlometů (v rámci paketu Výhled), asistent pro rozjezd do svahu nebo protiprokluzový systém Grip Control optimalizující záběrové schopnosti předních kol podle typu terénu.
 
Nová generace motorů se nabízí už od konce roku 2013. Díky motorům BlueHDi plní normu Euro 6. Vycházejí z motorů HDi Euro 5, ale byly u nich realizovány zásadní změny - zlepšení vnitřní účinnosti, omezení mechanických ztrát způsobovaných třením a bylo použito inovativní výfukové potrubí s oxidačním katalyzátorem, modulem SCR (Selective Catalytic Reduction) a filtrem pevných částic s aditivem.
 
V užitkové verzi je kabina Extenso se třemi předními modulárními sedadly. Užitkové Berlingo je k dispozici ve dvou délkách - L1 (370 cm) a L2 (410 cm). Maximální nákladový prostor 4,1 m3 umožňuje naložení dvou europalet. Díky inteligentnímu přístupu přes boční posuvné nebo zadní asymetrické dvoukřídlé dveře, které se otevírají v úhlu 180°, je manipulace s nákladem snadná a bezpečná.
 
Řadu vznětových motorů doplňuje verze s elektromotorem Berlingo Electric, která má po městě dojezd 170 km a jeho akumulátor se automaticky dobíjí rekuperací při zpomalování a brzdění.
  • Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace
  • Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace
  • Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace
  • Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace
  • Modernizovaný Citroën Berlingo Multispace