modernizovaný renault captur | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Renault Captur

Modernizovaný Renault Captur

03.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault příští týden na ženevském autosalonu představí modernizovaný model Captur.
Městský crossover Captur je nejúspěšnějším modelem v segmentu malých městských crossoverů - jen v roce 2016 se prodalo 215 670 vozů). Renaultu dokonale vyšla sázka na jednoduchost, když před čtyřmi roky představil model Captur, který navzdory vzhledu připomínajícím SUV je v podstatě jen zvýšenou verzí modelu Clio.
 
Renault Captur se ukázal jako přesně to řešení, které velká skupina kupujících požaduje. Ač mu postupně vyrostlo několik konkurentů, Captur nadále kraluje svému segmentu. Na cestě ale jsou další novinky, sázející na stejnou filosofii - už v Ženevě se představí stejně koncipovaný Opel Crossland X a jako předzvěst budoucího modelu se značkou Citroën i studie C-Aircross.
 
Modernizovaný Captur se představí 7. března na ženevském autosalonu. K oživení designu exteriéru i interiéru a příchodem se přidají nové prvky výbavy, což by tomuto modelu mělo zajistit udržet si své dominantní postavení.
 
Možnosti individualizace dvoubarevné karoserie se rozšíří o dva nové laky a novou barvu střechy. Zákazníci si tak budou moci vybírat z více než 30 kombinací. Nový Captur dále rozšíří možnosti individualizace se šesti řešeními designu interiéru v různých barvách.
 
Stejně jako ostatní nové modely značky může být i modernizovaný Captur vybaven Full LED světlomety LED Pure Vision. Ty přispívají k dynamičtějšímu vzhledu vozu. Full LED světla pro denní svícení vestavěná do nárazníku vytvářejí světelný podpis značky - tvar písmene C, stejně jako zadní světlomety, svítící i v režimu denního svícení, čímž jsou vozy Renault ojedinělé na trhu.
 
Vzhled modelu Captur byl upraven tak, aby vynikla spřízněnost s větším modelem Kadjar. Maska chladiče byla upravena, aby se více přiblížila dalším crossoverům značky Renault, a byla doplněna o výraznou chromovanou lištu. V předním i zadním nárazníku je integrován nový spoiler, dodávající vozu robustnější vzhled.
 
Počínaje třetí úrovní výbavy bude Captur nově možné vybavit panoramatickým střešním oknem, dostupným výhradně jen s dvoubarevným provedením vozidla.
 
Další změny se dají předpokládat ve shodě s těmi, kterými nedávno prošel model Clio. V České republice bude modernizovaný Captur představen zákazníkům v červnu.
 
  • Modernizovaný Renault Captur
  • Modernizovaný Renault Captur
  • Modernizovaný Renault Captur