nová fabia combi s cenou od 262 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč

Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč

30.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová Škoda Fabia Combi přijde do prodeje s historicky nejnižším příplatkem 10 000 Kč. Cena malého kombi začíná na 262 900 Kč ve výbavovém stupni Active s motorem 1,0 MPI/55 kW. Na trh v České republice přijde v lednu 2015.

Nová Škoda Fabia Combi přijíždí za historicky nejnižší příplatek 10 000 Kč. Cena nejoblíbenějšího malého kombi začíná na 262 900 Kč. Mladoboleslavské kombi přináší moderní prvky bezpečnosti, komfortu a infotainmentu. Nový model Škoda Fabia Combi bude uveden na český trh v lednu 2015.

 

 „Není jednoduché skloubit dohromady praktičnost, technickou vyspělost a přitažlivý design,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. „U vozu Fabia Combi se nám to však podařilo již v minulosti a nová generace na tento trend naváže a posune vnímání modelu i samotné značky na ještě vyšší úroveň. Jsme přesvědčeni, že si tento lídr segmentu malých kombi udrží výsostnou pozici na trhu díky ideální kombinaci prostornosti, moderních technologií a emocí,“ doplňuje Luboš Vlček.

 

Nová Fabia Combi bude pro všechny domácí retailové zákazníky v České republice k dispozici s paketem Mobilita Plus v rámci volitelné výbavy vozu. Za částku 990 Kč získají zájemci prodlouženou záruku výrobce na 5 let nebo 100 000 km, stejně jako rozsáhlý výčet asistenčních služeb v případě nepojízdného vozu, jako je např. příjezd servisního vozidla, odtah, zajištění náhradní přepravy nebo zajištění přenocování. Vedle těchto závad se v rámci paketu Mobilita Plus může zákazník spolehnout na pomoc výrobce v dalších nepříjemných situacích, které mohou nastat při každodenním provozu vozidla. Jedná se například o defekt pneumatiky, vybití baterie, záměna paliva, zlomené, ztracené nebo zabouchnuté klíče a další.

 

Objem zavazadlového prostoru se oproti předchozí generaci zvětšil o 25 l na 530 l, při sklopení zadních sedadel až na 1395 l. Sklopný dělený sedák zadních sedadel umožňuje sklopit opěradla zadních sedadel do téměř vodorovné polohy. V zavazadlovém prostoru je 12 V zásuvka.

 

Výbavový stupeň Active je základem nabídky. Vyššími stupni jsou Ambition a Style. Škoda Fabia Combi Active za cenu od 262 900 Kč nabízí mimo jiné elektronický stabilizující systém ESC s multikolizní brzdou, šestici airbagů, signalizaci nezapnutých bezpečnostních pásů na všech sedadlech a elektronicky řízenou uzávěrku diferenciálu XDS+ a centrální zamykání.

 

Výbava Ambition nad rámec stupně Active přidává například rádio Blues, systém sledování odstupu od vpředu jedoucích vozidel včetně nouzového brzdění Front Assistant , omezovač rychlosti Speedlimiter , elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, přední mlhové světlomety a dálkové ovládání centrálního zamykání.

 

Nejvyšší výbava Style je bohatší o projektorové halogenové světlomety s LED denním svícením, rádio Swing s 5" dotykovou obrazovkou, 15" kola z lehké slitiny, světelný senzor Easy Light Assistant, bezklíčové startování Easy Start nebo automatickou klimatizaci Climatronic se senzorem vlhkosti.

 

Pro výbavový stupeň Active má nová generace modelu Fabia Combi v nabídce zážehový tříválec 1,0 MPI/55 kW (75 k), zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,2 TSI/66 kW (90 k) a vznětový tříválec 1,4 TDI/66 kW (90 k). Všechny tyto pohonné jednotky jsou spojeny s přímo řazenými pětirychlostními převodovkami.

 

Motor 1,2 TSI/81 kW (110 k) rozšíří výběr pro vyšší výbavové stupně Ambition a Style. Vedle přímo řazené šestirychlostní převodovky mohou zákazníci zvolit také sedmirychlostní dvouspojkovou DSG. Stejně tak lze pro vyšší výbavové stupně volit výkonnější vznětový tříválec 1,4 TDI/66 kW (90 k) se sedmirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG nebo vrcholný turbodiesel 1,4 TDI/77 kW (105 k) s pětirychlostní převodovkou. Standardem pro všechny motorizace je systém Start-Stop a rekuperace brzdné energie.

 

Nová komunikační rozhraní MirrorLink a SmartGate umožňují využití aplikací z kompatibilního chytrého telefonu - MirrorLink  prostřednictvím dotykového displeje rádia Bolero, který umožňuje tyto aplikace také ovládat, zatímco SmartGate umožňuje díky speciálním aplikacím v chytrém telefonu zobrazovat a ukládat určitá data ze systémů vozidla.

  • Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč
  • Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč
  • Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč
  • Nová Fabia Combi s cenou od 262 900 Kč