nová fáze spolupráce automobilek toyota a psa peugeot citroën | Aktuality | autoweek.cz

Nová fáze spolupráce automobilek Toyota a PSA Peugeot Citroën

Nová fáze spolupráce automobilek Toyota a PSA Peugeot Citroën

02.12.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové modely Toyota Proace, Citroën Spacetourer a Peugeot Traveller budou představeny na autosalonu v Ženevě. Budou k  dispozici jako MPV i mikrobusy.
Společnosti Toyota Motor Europe (TME) a PSA Peugeot Citroën ukázaly nové modely Citroën SpaceTourer, Peugeot Traveller a Toyota ProAce. Uvedené vozy se budou nabízet jako MPV pro soukromé zákazníky i v podobě mikrobusu pro firemní použití. Obě společnosti tímto stvrzují pokračování dohody o vzájemné spolupráci z roku 2012.
 
Všechna tři vozidla budou uvedena na trh v první polovině roku 2016 a zájemci si je budou moci prohlédnout v březnu 2016 na příslušných stáncích uvedené trojice automobilových značek na blížícím se autosalonu v Ženevě.
 
„Dnes představujeme tato tři nová vozidla, která jsou výsledkem spolupráce se společností Toyota Motor Europe. Díky této dohodě jsme dokázali vyvinout novou efektivní automobilovou platformu a můžeme zákazníkům z celého světa představit moderní produkty, které budou ve svém segmentu více než konkurenceschopné,“ uvedl Patrice Lucas, programový a strategický ředitel PSA Peugeot Citroën.
 
„Jsme velice potěšeni, že ze spolupráce s PSA Peugeot Citroën vzešla zcela nová generace modelu Toyota Proace. Oba týmy pracovaly velmi usilovně, ať již společně nebo v rámci jednotlivých značek. Jsem přesvědčen o tom, že naše nová výrazná dodávka posílí na evropských trzích nabídku lehkých užitkových vozů značky Toyota. Proace doplní modelovou řadu robustních a trvanlivých vozů, které zákazníci od značky Toyota očekávají,“ uvedl prezident a generální ředitel TME Johan van Zyl.
 
První vozy Toyota Proace vycházely od roku 2013 ze současné generace modelů Peugeot Expert a Citroën Jumpy. Při zahájení spolupráce v roce 2012 bylo dohodnuto, že automobilky budou společně pracovat na modelech nové generace a tato spolupráce by měla trvat nejméně do roku 2020. Vozidla používají shodná technická řešení, pohonné jednotky a vybavení. Liší se specifickým vzhledem v souladu s designovým jazykem jednotlivých značek.
 
Cílem spolupráce obou společností je nabízet konkurenceschopný produkt v segmentu středně velkých lehkých užitkových vozů, ať již ve verzi mikrobusu nebo jako osobní kombi, s výhodou sdílení nákladů na vývoj a výrobu. Vozidla se vyrábějí v závodu Sevelnord společnosti PSA Peugeot Citroën ve francouzském městě Valenciennes. Toyota Motor Europe se podílela na nákladech spojených s vývojem těchto nových vozidel a průmyslovými investicemi.
  • Nová fáze spolupráce automobilek Toyota a PSA Peugeot Citroën
  • Nová fáze spolupráce automobilek Toyota a PSA Peugeot Citroën
  • Nová fáze spolupráce automobilek Toyota a PSA Peugeot Citroën