nová kia rio - zahájen prodej v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice

Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice

27.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Kia Motors Czech zahájila prodej čtvrté generace modelu Rio na českém trhu. Nové Rio přináší dravější design a technické inovace zvyšující bezpečnost. Základní cena verze Rio Comfort s motorem 1,25 CVVT je 279 980 Kč s tradiční sedmiletou tovární zárukou Kia.
Čtvrtá generace modelu Rio má ambice navázat na úspěch svých předchůdců. Rio je celosvětově druhým nejprodávanějším modelem značky Kia. V loňském roce si jej pořídilo téměř půl milionu kupujících. V České republice je Rio, stejně jako v celé Evropě, třetí nejprodávanější za modely cee´d a Sportage - v loňském roce si jej pořídilo 1142 kupujících.
 
Vysoké cíle a pádné argumenty
Vedení Kia Motor Czech je s uvedeným prodejním výsledkem nespokojeno a věří, že se s novou generací podaří zvýšit tržní podíl v segmentu ze současných 2,2 % na 3,4 %, čemuž by měl odpovídat prodej okolo 1700 vozů v roce 2018. Cílit bude na mladé páry potřebující své první auto, mladé rodiny s dětmi potřebující druhé auto, starší manželské páry, ale také na fleetové zákazníky hledající úsporné referentské vozy, autoškoly a půjčovny aut.
 
Čtvrtá generace Ria přináší do segmentu malých aut několik novinek zatím obvyklých jen u větších a dražších modelů. Patří sem například systém autonomního nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců AEB. S novou generací se nabízí také nejnovější motor Kia 1,0 T-GDI/88 kW (120 k).
 
Design čtvrté generace vzešel ze spolupráce studií v Německu a Kalifornii s centrem automobilky Kia v korejském Namyangu. Jen z profilu je patrná podobnost s Hyundaiem i20, zatímco příď i záď jsou řešené zcela jinak. Nosná struktura karoserie se zvýšeným podílem vysokopevnostní oceli (AHSS) z 33 % na 51 % dopomohla ke snížení hmotnosti o 17 kg  a  dosažení pohotovostní hmotnosti jen 1100 kg.
 
Největší malé auto
Při vývoji byl kladen důraz především na praktičnost. Proto je nové Rio o 15 mm delší, přičemž se o 10 mm prodloužil rozvor náprav, což přináší více místa pro cestující. Rio je s celkovou délkou 4065 mm nejdelší v segmentu malých vozů a rozvor náprav 2580 mm je druhý nejdelší. Zavazadlový prostor se zvětšil o 37 l na 300 l (vč. rezervního kola), po sklopení zadních sedadel je 955 l.
 
Nově řešená kabina nabízí ergonomičtější uspořádání. Za povšimnutí stojí zvětšení zadního okna a zúžení zadních sloupků, čímž se výrazně zlepšil výhled z vozu.
 
Nejmodernější technika
Nové Rio nabízí online služby Kia Connected Services a jako jeden z prvních modelů v segmentu malých vozů i integraci smartphonů pomocí systémů Android Auto a Apple CarPlay. Jako první ve třídě má konektory USB i v zadní části kabiny.
 
V základní výbavě Comfort jsou k dispozici asistent průjezdu zatáčkou (CBC), potlačující riziko smyku asymetrickým rozdělením brzdného účinku při nájezdu do zatáček, a asistent řízení stability v přímém směru (SLS), eliminující stáčení za prudkého brzdění při jízdě v přímém směru rozdělením brzdného účinku mezi obě strany vozu. Rio jako první v segmentu malých aut nabízí i systém autonomního nouzového brzdění AEB s funkcí rozpoznávání chodců, využívající radar s dlouhým dosahem.
 
Pohonné jednotky
Zákazníci mohou vybírat ze tří zážehových motorů. Rio nově dostalo tříválcový motor 1,0 T-GDI  (Turbo Gasoline Direct Injection) dostupný pouze se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. S 88 kW (120 k) jde o nejvýkonnější verzi modelu Rio ve své historii.
 
Další zážehové motory jsou nepřeplňované - 1,25 l CVVT o výkonu 62 kW (84 k) kombinovaný pouze s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou a nový motor 1,4 l CVVT z řady Kappa (dosud Gamma) o výkonu 73 kW (100 k) dostupný se šestirychlostní přímo řazenou nebo čtyřrychlostní automatickou převodovkou. Turbodiesel v nabídce pro český trh není.
 
Finance
Základní výbava Comfort nabízí klimatizaci, rádio MP3 s 3,8‘‘ displejem, elektricky ovládaná přední okna, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, dojezdovou rezervu, přední mlhové světlomety aj. S motorem 1,25 CVVT 5M/T cena začíná na 279 980 korun. I s  nejvýkonnějším motorem 1,0 T-GDI a nejvyšší úrovní výbavy Exclusive Rio zůstává pod hranicí 350 000 Kč.
 
Pro novou generaci modelu Rio se nabízí příplatková výbava v podobě tří paketů:
- Navi za 11 000 Kč nabízí 7‘‘ navigaci od firmy Tom Tom vč. Kia Connected Services a podporu Android Auto/Apple CarPlay
- ADAS za 14 000 Kč nabízí mj. bezpečnostní systémy AEB, LDWS nebo tempomat s omezovačem rychlosti
- Premium v hodnotě 30 000 Kč poskytne mj. 16‘‘ kola z lehkých slitin, automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant, zadní LED světlomety, tempomat s omezovačem rychlosti.
 
Standardem značky Kia je sedmiletá tovární záruka. Při využití programu financování Kia Select lze nové Rio pořídit od 2990 Kč měsíčně vč. povinného ručení a pojištění. S tím zároveň majitel získává i servis na první 3 roky nebo 30 000 km zdarma - nebude tedy platit ani za práci, olej apod.
 
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice
  • Nová Kia Rio - zahájen prodej v České republice