nová kvalita fordu transit custom | Aktuality | autoweek.cz

Nová kvalita Fordu Transit Custom

Nová kvalita Fordu Transit Custom

27.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Přicházející Ford Transit Custom představuje novou generaci užitkových vozů s nosností do jedné tuny. Interiér připomíná osobní vůz.

 

Ford Transit Custom představuje novou generaci užitkových vozů své kategorie. Je významným krokem na cestě k úplné generační obměně užitkových modelů značky Ford do konce roku 2013.

Výrazný design, interiér připomínající osobní vůz a vynikající jízdní vlastnosti mají za cíl podstatně zvýšit tržní podíl Transitu a oslovit mnohem širší skupinu živnostníků, řemeslníků i drobných podnikatelů. Nabízí prvotřídní přepravní kapacitu a nízké provozní náklady.

Moderní, na řidiče orientovaný kokpit s prostorově tvarovanou palubní deskou kombinuje stylový vzhled s mnoha odkládacími prostory. Ke komfortu řidiče přispívá o 30 mm větší rozsah podélného seřízení a možnost výškového nastavení sedadla a také volant seřiditelný v obou osách.

Základem vozu je nově vyvinutá platforma pro užitkové automobily Ford, jejíž torzní tuhost je proti předchůdci o  37 % vyšší. Podobně jako nový Ford Focus dostal i Transit Custom nejmodernější elektronický stabilizační program (ESP) se systémem stranového přesměrovávání točivého momentu (TVC) pro lepší trakci a stabilitu v zatáčkách.

Tužší konstrukce spolu s cíleným potlačením nežádoucích zvuků a vibrací znamená pro řidiče citelně tišší pracovní prostředí. Optimalizovaná konstrukce poprvé používá ocel s přísadou bóru. Karoserie je z více než 40 % tvořená různými druhy vysokopevnostních ocelí.

Vedle čelního airbagu řidiče a spolujezdce a v sedadlech uložených bočních airbagů pro ochranu hrudníku si zákazníci budou moci zvolit také stropní airbagy.

V nabídce jsou vyspělé asistenční technologie, například komunikační a zábavní systém Ford SYNC s hlasovým ovládáním a oceňovanou službou automatického nouzového volání, systém upozornění na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu, asistent dálkových světel nebo zadní kameru s displejem integrovaným do vnitřního zpětného zrcátka.

Nový Transit se prodává jako Van, Kombi i Kombi Van. Nabízí výběr ze dvou délek - SWB (celková délka vozu 4,97 m) a LWB (celková délka vozu 5,34 m). Transit Custom bude nabízen v několika variantách celkové hmotnosti vozidla, přičemž rozsah užitečného zatížení činí 600 až 1400 kg v závislosti na zvoleném provedení.

Nový Transit Custom byl vyvíjen s cílem dosáhnout příkladné odolnosti a nízkých nákladů na vlastnictví a provoz. Zdokonalený vznětový motor 2,2 Duratorq TDCi je k dispozici ve třech stupních nejvyššího výkonu: 74, 92 a 114 kW. S pomocí systému stop-start dosahuje kombinované spotřeby 6,6 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni 174 g/km. Ke snížení celkových provozních nákladů přispívá nejdelší interval údržby v této třídě: až dva roky nebo 50 000 km. Záruka na prorezavění karoserie činí dvanáct let.

Nákladový prostor se vyznačuje řadou unikátních vlastností a nápaditých inovací:

- optimalizovaný design přepážky i nákladového prostoru umožňuje i ve verzi SWB pojmout tři europalety, naložené do výšky nejméně jednoho metru,

- průvlak v přepážce umožňuje přepravovat uvnitř vozu předměty o délce 3 až 3,3 m dle rozvoru,

- největší šířka mezi podběhy ve třídě umožňuje přepravu širokých předmětů, jako jsou například standardní stavební desky 2440 mm x 1220 mm,

- nejširší a nejvyšší boční posuvné dveře ve třídě pro snazší manipulaci s nákladem,

- integrovaný střešní nosič je zabudovaný přímo do střechy – a pokud není využíván, lze jeho příčníky rychle sklopit, aby nezvyšovaly spotřebu paliva a průjezdní výšku (pod dva metry u všech verzí s výjimkou řady 330),

- vázací oka pro zajištění nákladu jsou umístěné na bočních stěnách, takže podlaha zůstává zcela plochá,

- zátěžová krytina podlahy je velmi odolná a snadno se čistí.

Představení Transitu Custom je dalším krokem na cestě k úplné generační obměně užitkových modelů značky Ford do konce roku 2013. Během roku 2012 odhalí Ford větší verze Transitu s vyšší nosností. Ty se budou prodávat po celém světě a k dostání budou také ve variantě s pohonem zadních kol. Nový Transit Custom se vyrábí v tureckém Kocaeli.

 

  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom
  • Nová kvalita Fordu Transit Custom