volvo s90 a alfa romeo giulia se skly z chudeřic | Aktuality | autoweek.cz

Volvo S90 a Alfa Romeo Giulia se skly z Chudeřic

Volvo S90 a Alfa Romeo Giulia se skly z Chudeřic

06.08.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na podobě nejnovějších špičkových modelů automobilek Volvo a Alfa Romeo se podílí i chudeřická sklárna AGC Automotive Czech. Pro elegantní a svižnou Alfa Romeo Giulia i inovativní a luxusní Volvo S90 vyrábí pevná trojúhelníková skla zadních dveří.
Giulia a S90 jsou dalšími z dlouhé řady zajímavých vozů, k jejichž výrobě nás přizvaly přední automobilky. Oba modely jsou vlajkovými loděmi svých výrobců, takže pro naši sklárnu je skutečně mimořádným potěšením na nich spolupracovat,“ okomentoval novou zakázku generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.
 
Do obou vozů dodává chudeřická sklárna trojúhelníková skla do zadních dveří. Obě zakázky jsou příkladem speciálních projektů s vysokou kvalitou zpracování, na které se sklárna zaměřuje.
 
„V případě Alfy Romeo Giulia půjde o téměř 80 000 skel ročně. U Volva S90 to bude přes 22 000 kusů,“ vypočítává Luděk Steklý.
 
Sedan Giulia je vůz, který si značka Alfa Romeo nadělila ke svým 105. narozeninám a který kromě osobitého designu nabízí také technologie, které výrazně posunou schopnosti řidiče. Volvo S90 považuje automobilka Volvo za začátek nové éry v oblasti bezpečnosti, designu a především inovací.
 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích patří mezi největší evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Loni firma vyrobila 31 milionů kusů autoskel. V Chudeřicích společnost zaměstnává na 2700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě. Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.
  • Volvo S90 a Alfa Romeo Giulia se skly z Chudeřic
  • Volvo S90 a Alfa Romeo Giulia se skly z Chudeřic